Pardus Hk.

20 Nis 2014
84
0
izmir
usta benim sorunum şu pardus 2011 kurdum pc ye ikinci olarak bide win 7 var pardus a giriyorum ama güncelleme atamadım bana süper pardu bilen biri yardım edsin ilk kullanışım pardus 2011.2 deil ben bunu 2013 olmasını istiyom olmasada sorun deil en azından youtube de video islerken play tuşu gözüksün o kadar berbat durumda nolur bi yardım edin :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
? anlamadım usta ayrıntıya girermisin :D

kardeş diyorumki bu ubuntu pardus vs hep linux çekirdeğiyle yapıldı yani kurarsan bunları pcin açılırken boot loader değişir o yüzden kurmak istemiyorum yoksa kurarım ama görüntü olarak gayet güzel görünüyolar hatta ubuntu lubuntu xubuntu bunlar düşük pclerde bile açılıyo
Windows değil tek işletim sistemi olarak pardus vs kullancaksan kur derim ama çoklu işletim sistemi için kurma boot loader insanı hasta ediyo

Ben pardus değilde Ubuntuyu öneririm pc 512mb ram ve altıysa Lubuntu öneririm çünkü linuxun en çok sevilen işletim sistemi bu

Son düzenleme:

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
ben nasıl güncelleme ata bilirim bana yardım ede bilirmisin :D bi bilgin varmı :d

Güncellememi? kardeş eğer sitesinden indirdiysen siteyi en son sürümünün linkini paylaşır onu indir en son sürümdür güncellemeyi bilmiyorum ama tüm linux tabanlı işetim sistemleri sitesinde paylaşıyo iso vs linkleri ve ücretsiz lisans istemiyolar ubuntu sitesinden indir ubuntunun türkçe dil desteğide var.Yani hepside en son sürüm linki verir ama pardusunda var ve türk işletim sistemi

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
usta ben bilim dergisiden aldım 2011 sürümü ben bunu tüm programlarını güncellemek istiyorum mesela mozilla 4.0 beta 9 sürümü var ben bunu nasıl güncellerim onu soruyorum :D

kardeş hangi bilim dergisiymiş o :D bide ben ubuntuyu kurduğumda hemencedcik 150mblik bi güncelleme buldum kuriyimmi dedi kurdurdum şöyle düşün
sen winxp kullnıyon ama hüncelledin bişey değişmedi win7 olmadı ve xp internet explorer 6 veriyo ama win7 kurdun ve internet explorer 8 ile birlikte geldi bu pardusta öyle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.