PC Açılışta Masaüstüne Gelirken Siyah Ekran

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Bilgisayarda hoşgeldiniz kısmı uzun sürmeye başladı yani eskisine göre uzun sürdü ve masaüstüne geldiğimde siyah bir ekran ile karşılaşıyorum o esnada ise ctr+alt+delete ile oturumu kapatıp tekrar açtığımda siyah ekran gidiyor ve masaüstüne ulaşabiliyorum.
Hoşgeldiniz kısmında eskiden 2-3 saniye beklerdi şimdi 15 saniye bekliyor ve bu durum her açılışta oluyor.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Malwarebytes ile tarattım sonuç temiz, Kapersky İnternet Securty ile tarattım temiz çıktı.

Korsan win 7 x64 ultimate kullanıyorum ve bunun orijinal yapmıştım.
Genelde her zaman windows güncellemelerini kurardım ve sorun olmazdı ama sanırım korsan kullandığımdan yakalandığım için siyah ekran veriyor fakat, internet kablosunu çekip öyle giridğimde açılması gerekirken açılmıyor o yüzden başka bir sorunuda olabilir diye düşünüyorum.

Win 7 orijinal yapma programını pasif hale getirdim yine sonuç aynıydı, explorer.exe ile ilgili sorun vardır diye düşündüm regeditten shell kısmına baktım sorun yoktu, her yolu denedim fakat tek çare format gibi geliyor gerçi en son 3 ay oldu format atalı sürekli format atmakta istemiyorum.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
makine bipliyormu açılırken yada olağan dışı bir ses çıkıyormu ?

Hayır anormal bir ses gelmiyor, bana garip gelen durum ise şu:
Bende 120 GB SSD var ve güncelleme yapmadan önce PC hızlıca açılırdı, hoşgeldiniz v.s hızlıca geçerdi fakat güncellemeden sonra bilgisayarda açılışta sorun yok yine hızlı açılıyordu fakat masaüstüne gelince saatin orada ağ bağlantısını sürekli bekliyordum yani bekletiyordu o kendine gelince PC'de program açabiliyordum görev yöneticisine girebiliyordum fakat o bekleme esnasında internete girebiliyordum fakat başka program açamazdım.

Sonra yine güncellemeler geldi tekrar kurdum düzelir diye sonra işte anlattığım durum oldu.

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
benzer durum bendede vardı pc yi kapatırken direk fişi çekiyordum bi süre sonra fişi takıp pc yi açıyodum modemin ışıkları yanıyodu sorunsuz fakat ağ da pc açıldıktan sonra 5-10 dk kadar süren bi kesinti oluyordu umursamadım ve devam ettim bana yeni bi power a mal oldu ama sorununuzun tam olarak kaynağını bilemiyorum şöyle bişeyde olabilir pc açılırken çalışan arka plan uygulamaları ve normal uygulamalar vardır bunlar fazla ise pc nizin açılışta yavaşlamasına neden olur bu tarz programlar çok ise yada ağır programlarsa bu programların başlangıçta çalışmasını durdurun ve en kısa sürede diski birleştirin hala devam ediyorsa maalesef bi bilgim yok araştırayım birazdan dönüş yapıcam size

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
benzer durum bendede vardı pc yi kapatırken direk fişi çekiyordum bi süre sonra fişi takıp pc yi açıyodum modemin ışıkları yanıyodu sorunsuz fakat ağ da pc açıldıktan sonra 5-10 dk kadar süren bi kesinti oluyordu umursamadım ve devam ettim bana yeni bi power a mal oldu ama sorununuzun tam olarak kaynağını bilemiyorum şöyle bişeyde olabilir pc açılırken çalışan arka plan uygulamaları ve normal uygulamalar vardır bunlar fazla ise pc nizin açılışta yavaşlamasına neden olur bu tarz programlar çok ise yada ağır programlarsa bu programların başlangıçta çalışmasını durdurun ve en kısa sürede diski birleştirin hala devam ediyorsa maalesef bi bilgim yok araştırayım birazdan dönüş yapıcam size

Disk birleştirmeme gerek yok çünkü SSD kullanıyorum gayet hızlı açılıyor ama o hoşgeldiniz de bekliyor fakat windows açılırken o logo daha tamamlanmadan hoş geldinize geliyorum yani ssd performansından sorun yok.

Açılışta ise ağır programlar yok, eskisinde ne ise yine onlardan var, güç kaynağım ise high power 750w element smart ve alalı 1 yıl oldu her hangi bir ısınma sorunu v.s yok.

Sorun bana kalırsa windows güncellemelerinden dolayı olmuş gibi ama kaldırdığım halde devam eden bir sorun artık format atmayı düşünüyorum ama formattan sonra o kadar oyunu ve programı kurmak çok uğraştırıyor. Formatsız çözüm yolu aradım fakat bulamadım.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0

Güvenli mod ile denedim hızlı bir şekilde giriyor demekki yazılımsal bir sorun var.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bendede aynı sorun vardı, meğerse virüs yemişim.
Görev yöneticisinden işlemler sekmesine bak. Aşırı şekilde bellek harcayan bir işlem varsa o virüstür. Derhal konumunu belirle ve yok et.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Bendede aynı sorun vardı, meğerse virüs yemişim.
Görev yöneticisinden işlemler sekmesine bak. Aşırı şekilde bellek harcayan bir işlem varsa o virüstür. Derhal konumunu belirle ve yok et.

Çalışan işlemlerin resmini göstereyim isterseniz.

DMorLz.png

Daha açıklayıcı olan.
NqYdyP.png

a5Pa4O.png

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Gözüme şüpheli bir şey çarpmadı ama.. İyisimi bence kaspersky ile bir daha tarat.

Kaspersky internet securty ile tam tarama yaptım 1.30 saat sürdü ve hiç bir şey çıkmadı, sonra malwarebytes ile tarattım yarım saat'de o sürdü onda da hiç bir şey çıkmadı.

Bu olay dediğim gibi güncellemelerden sonra oldu şimdi güncellemeyi kaldırsam bir sürü var yani tek tek kaldırmak çok uzun sürer format atmakta istemiyorum çünkü programlarım ve oyunlarım var tekrardan kurması çok uzun sürecek, başlangıc onarma v.s denedim nafile olmuyor
işin garibi ise güvenli modda sorun yok hızlıca giriyor yani yazılımsal bir sorun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.