PC Açılmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atorvastatin

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
465
0
Turk Hack Te
Merhaba arkadaşlar..

Benim pc'de 2 tane ram var.
Birisi 2gb birisi 1gb
Ben 1gb olanı çıkardım arkadaslar.
Sonra ise pc'yi açtığımda post ekranın'dan sonra ilerlemiyor.
Yane bilgisayar'ın özelliklerini gösterdiği bölümden sonra ilerlemiyor.
"Del" tuşuna felanda basılmıyor sürekli anakart modeli Aidata'nın resmini gösteriyor.
Sonra ram'i geri taktım fakat aynı sorun yine aynı şekilde devam ediyor.
15 20dk bekledm post ekranında yine açılmadı.
Sizce nedeni nedir ?
PC'yi her zaman fiş'i çekerek kapatırım.Bu yanlış birşey biliyorum ama bundan sonra normal kapatacağım.

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Merhaba arkadaşlar..

Benim pc'de 2 tane ram var.
Birisi 2gb birisi 1gb
Ben 1gb olanı çıkardım arkadaslar.
Sonra ise pc'yi açtığımda post ekranın'dan sonra ilerlemiyor.
Yane bilgisayar'ın özelliklerini gösterdiği bölümden sonra ilerlemiyor.
"Del" tuşuna felanda basılmıyor sürekli anakart modeli Aidata'nın resmini gösteriyor.
Sonra ram'i geri taktım fakat aynı sorun yine aynı şekilde devam ediyor.
15 20dk bekledm post ekranında yine açılmadı.
Sizce nedeni nedir ?
PC'yi her zaman fiş'i çekerek kapatırım.Bu yanlış birşey biliyorum ama bundan sonra normal kapatacağım.

babacan pc açılışta bip sesi alıyormusun:)

Victory*

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
2,734
0
Konya
rami tam taktığından emin emin ol yani eskisi gibi yaptıysan açılması gerek.Yine olmazsa bios pilini çıkar biraz beklerken kabloları kontrol et,kasayı temizle sonra tak demende fayda var.

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
aynı sorun bendede vardı.Rami tam takamamıştım o yüzden hata verip duruyordu ileri bile gitmiyordu rami çıkarttım ve diğer bütün kabloları çıkarttım yaklaşık 15 dakika beklettim sonra yeniden taktım Düzeldi.

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
Elektrigi kes (kablo cıkart) daha sonra 10sn bekledikten sonra bios pilini sök ve birkac sanıye sonra tekrar tak pc baslat.. yine sorun devam ederse bıosa gır ve date degiş düzelecektir... bu arada statik elektrige dikkat!! :D

KorsanPrice

Katılımcı Üye
4 Ocak 2013
620
0
Aydın
Benim PC De Öyleydi RAM La Hard Disc De Sorun Varmış Bip Seside Geliyodu :D .Garantiye Verdim Sistemde Hata Varmış Yenileri Takıldı Tıkır Tıkır Çalışıyo PC.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.