Pc İlk Alımı Ve Sonrası

kimmbubatuhan

Katılımcı Üye
20 Eki 2014
395
0
Dostalarım pc yavaşlığı var ama sorunum bu değil yada sormak istediğim
benim öğrenmek istediğim ilk bilgisayarı aldığımda
örn: LOL'de 200 FPS alıyordum

giderek düştü bende formatı yararlı buldum eskisi gibi olsun diye fakat format attım
hiçbir değişiklik olmadı sorun ne olabilir hızımı düşüren formata rağmen

MrPsychosociaL

Yeni üye
26 Haz 2016
34
0
Dostalarım pc yavaşlığı var ama sorunum bu değil yada sormak istediğim
benim öğrenmek istediğim ilk bilgisayarı aldığımda
örn: LOL'de 200 FPS alıyordum

giderek düştü bende formatı yararlı buldum eskisi gibi olsun diye fakat format attım
hiçbir değişiklik olmadı sorun ne olabilir hızımı düşüren formata rağmen

Performans kayıplarına çok şey sebep olabilir. Örnek verecek olursak işlemci-ekran kartı-harddisk ısıları normalin üzerine çıktığında ciddi performans kayıpları yaşarsın, yazılımsal veya donanımsal hasarlar sonucunda da yaşayabilirsin. Bilgisayarı ilk aldığın zamanları bekleme eğer ki masaüstü bir sistem kullanıp sürekli bakım ve gerektiğinde değişim yapmıyor isen geçen her zaman zarfında sisteminin parçaları tıpkı mekanik bir sistemde olduğu gibi aşınır ve zamanla performansı azalır. Forumda yazılımsal olarak performansını artırmaya yönelik bazı konular var bunları deneyerek bilgisayarının performansını artırabilirsin.

kimmbubatuhan

Katılımcı Üye
20 Eki 2014
395
0
Performans kayıplarına çok şey sebep olabilir. Örnek verecek olursak işlemci-ekran kartı-harddisk ısıları normalin üzerine çıktığında ciddi performans kayıpları yaşarsın, yazılımsal veya donanımsal hasarlar sonucunda da yaşayabilirsin. Bilgisayarı ilk aldığın zamanları bekleme eğer ki masaüstü bir sistem kullanıp sürekli bakım ve gerektiğinde değişim yapmıyor isen geçen her zaman zarfında sisteminin parçaları tıpkı mekanik bir sistemde olduğu gibi aşınır ve zamanla performansı azalır. Forumda yazılımsal olarak performansını artırmaya yönelik bazı konular var bunları deneyerek bilgisayarının performansını artırabilirsin.

Hocam bilgisayarı alalı 1 sene oldu laptop 1 yıl içince bu kadarı fazla bide kasada kırık var garantiden çıkar mı olmadı garantiye göndericem

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.