PC' m oyun oynarken donuyor ve TIK TIK TIK diye sesler geliyor [YARDIIIIM]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 Kas 2008
191
0
:( Arkadaslar oyun oynarken PC donuyo ve tık tık tık diye sesler geliyo sonra düzeliyo...ardından bidaha donuyor ve ekran kartı hatası veriyor SİSTEMİM DÜŞÜK DE DEGİL :S YARDIM EDIN NASIL COZERIM BUNU YA

NVIDIA 8800 GTS 512 MB DDR 3
2 GB RAM DDR2
INTEL DUAL CPU 2.00 GHZ x 2

YARDIM LUTFEN

++++++++++++++++++ REP

utkugncfb

Uzman üye
6 Kas 2009
1,236
0
Fenerbahçe SK
Bilgisayarın iyi ama bazı oyunlar bilgisayarlarda donabilir mesala bazı oyunlar bendede donuyor bilgisayarın çok iyi olsada donar oyun bazıları bunun nedenini henüz tam olarak bende öğrenemedim..:)

2 Kas 2008
191
0
Arakdaslar pc acmaya calıstım sabah o zaman su sese nerden gelıyo dıye merak ettım actım kasayı hdd den gelıyor ses.... Hdd nın kablolarını sokup taktım acıldı ama arada bı yapıyor acaba bad sector mu olustu hdd de ?

blackteams

Yeni üye
27 Şub 2011
3
0
kardeş bios pilini çıkararak biosu resetle sonra ekran kartını sök yeniden düzgünce oturttur ekran kartı yazılımını tamamen kaldır ve aynı ekran kartı yazılımını bidaha yükle düzelir.benimde hdd sadece oyunda tık tık sesler yapıyodu ve donuyordu aynı sorun bendede vardı bu işlemleri yapınca düzeldi ..

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
senin sorununun hdd de olduğu aşikar. hdd nin markası modeli ne bilmiyorum ama tavsiyem yeni bir hdd alman yönünde. bilgisayarının özelliklerine baktığımda bu özelliklere ii bir anakarta sahip olduğunu görüyorum yani sata2 hdd yi destekliyordur muhtemelen . samsung yada wd marka bir sata2 hdd alırsan (ki tavsiyem samsung olması yönünde ) uzun bir süre böyle bir sorunla karşılaşmıyacağını düşünüyorum. ancak bilgisayara xp yükleyeceksen sata driver destekli olmasına özen göster aksi halde yükleyemessin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.