Pc ye biri sızmış olabilir mi ?

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
internet kısayollar vardı klasörün içinde.birisi sanki bütün kısayolları klasörün içinden çekip masaüstüne süürklemiş gibi.aynı kısayolları 1 saat önce geri dönüşüm kutusuna atmıştım bu bir baktım masa üstünde duruyor.dedim herhalde bizimkilerden birine lazım ki çıkarmış çöpten.neyse klasöer yapamyım içine atayım bari yer kaplamasın dedim.bir süre sonra bir baktım yine masa üstüne sürüklenmiş.üstelik masaüstündeki bir resimde o klasörün içine atılmış.bir arada skype penceresi ekrana gelmişti önemsememiştim ama anladığım kadarıyla biri diyor ki seni izliyorum ! yanılıyormuyum ?

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
a>

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
Combofix yüklersin eğer virüs falan yakalarsa rat falan yemişsindir.
Veya;

başlat>çalıştır>cmd>net view
başlat>çalıştır>cmd>net share
Ayrıca bu yolla bilgisayarınıza birinin girdiğini öğrenirseniz başlat>çalıştır>cmd>net computer “ip numarası” ve mükemmel sonuç.

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Doğru olabilir. Tedbiri elden bırakmayın, kameranız var ise kapatın veya direk bilgisayarınızdan bağlantısını kesin mikrofon vs de aynı şekilde. Combofix gibi virüs yazılımları ile bu kişiyi devreden çıkarabilirsiniz. Fakat en sağlıklısı format olacaktır

Saygılarımla

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
rPgokd.png
[/IMG]

sI8NQc.png
[/IMG]

dediğiniz komutları yazdım arkadaşlar.net stat da yazdım sonu 80 olan iki tane adresi gördüm arattım ama amerika çıktı

pc de photo shop ile premiere kurulu.crackleyene kadar alnımın damarı çatlamıştı.format olmazsa olmaz mı arkadaşlar

z94UME.png
[/IMG]

Bilgisayarda virüs var çünkü Görev Yöneticisinde 3 tane boş .exe var sistem dosyası üstelik Çalıştır > %temp% yaz kaç dosya var söyle

yaptım hocam resimdeki dosyalar çıktı

programlarını flaşa at sonra format at

nasıl olacak hocam program files içindekileri flasha atıp formattan sonra geri kurabiliyormuyuz

CPU Değeriniz kaç ?

hocam şuan 13-3-4-3-9 görüyorum amd 4 çekirdek.işin enteresan tarafı cpu faza bişey yokken 12 ram bazen yüzde 60 -70leri buluyordu.skype kapatınca geçiyordu.ram 2.5 gb kullanılıyor şuanda

Moderatör tarafında düzenlendi:

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
Combofix yüklersin eğer virüs falan yakalarsa rat falan yemişsindir.
Veya;

başlat>çalıştır>cmd>net view
başlat>çalıştır>cmd>net share
Ayrıca bu yolla bilgisayarınıza birinin girdiğini öğrenirseniz başlat>çalıştır>cmd>net computer “ip numarası” ve mükemmel sonuç.

combo ile tarattımda ne bir dosya verdi.ne olduğunu anlamadım ne yapmam gerek şimdi

iHaSaHi

Uzman üye
3 Haz 2017
1,493
1
Ğ‚¬ºÙ
Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.