Platformlara uygun yazılım & Ekonomik donanım önerisi

izmiragasi

Katılımcı Üye
18 Ağu 2015
474
0
İzmir
Merhabalar aklıma bir soru takıldıda :

Bir uygulama yaparken tüm platformalara uygunluk nasıl sağlıyabiliriz. Mesela ben Trivago gibi site yapmak istedim websitesi ayrı mobil uygulamaları (andoroid&apple) ayrı mı yoksa websitesi kodlayıp bunu entegre edebiliyormuyuz. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Birde yazılım için ekonomik bir donanım öneririniz var mı acaba ? (3000-4000 arası)

Son düzenleme:

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9
Yazılım geliştirmek için host PC olarak kullanacağınız bilgisayar, çokça derleme yapılacağı düşünülürse, eğer çok görsel tabanlı bir yazılım geliştirmek düşünülmüyorsa (Oyun vb.) yüksek işlemcili bir sisteme sahip olması yeterli olacaktır. Ne kadar çekirdek, o kadar thread, ne kadar thread, o kadar birim zaman başına düşen işlem gücü. Şuan Lenovo ThinkPad E570 Laptop kullanıyorum. Bütçene uygun ve işlem gücü yüksek. Aynı anda hem Windows, hem Ubuntu 16.04, hem de Kali Linux kullanıyorum. Derleme işlemlerini her üç işletim sisteminde de saniyeler içinde yapıyor. (Not: işletim sistemlerinin her biri SSD üzerinde olmalı. Bunun için, çok önerilmese de, SSD'yi bölmeniz gerekiyor).
Diğer konuya değinmem gerekirse, eğer ortak platformda geliştirilen bir uygulama olursa (ör. Unity), her işletim sistemi için destek verecektir. Fakat bir platform kullanmadan, direkt olarak işletim sistemine yönelik bir uygulama geliştirmek düşünülüyorsa, her işletim sisteminin kullandığı kütüphaneler ve eklentiler farklı olduğundan, algoritmaları aynı kalsa da, söz dizimleri mutlaka farklı olacaktır. Özellikle IOS bir kapalı kutudur. Karşılaştığım en kanser geliştirme tipi IOS geliştiriciliğiydi.
Aklınıza takılan herhangi bir şeyi danışabilirsiniz! Sağlıcakla!

izmiragasi

Katılımcı Üye
18 Ağu 2015
474
0
İzmir
Yazılım geliştirmek için host PC olarak kullanacağınız bilgisayar, çokça derleme yapılacağı düşünülürse, eğer çok görsel tabanlı bir yazılım geliştirmek düşünülmüyorsa (Oyun vb.) yüksek işlemcili bir sisteme sahip olması yeterli olacaktır. Ne kadar çekirdek, o kadar thread, ne kadar thread, o kadar birim zaman başına düşen işlem gücü. Şuan Lenovo ThinkPad E570 Laptop kullanıyorum. Bütçene uygun ve işlem gücü yüksek. Aynı anda hem Windows, hem Ubuntu 16.04, hem de Kali Linux kullanıyorum. Derleme işlemlerini her üç işletim sisteminde de saniyeler içinde yapıyor. (Not: işletim sistemlerinin her biri SSD üzerinde olmalı. Bunun için, çok önerilmese de, SSD'yi bölmeniz gerekiyor).
Diğer konuya değinmem gerekirse, eğer ortak platformda geliştirilen bir uygulama olursa (ör. Unity), her işletim sistemi için destek verecektir. Fakat bir platform kullanmadan, direkt olarak işletim sistemine yönelik bir uygulama geliştirmek düşünülüyorsa, her işletim sisteminin kullandığı kütüphaneler ve eklentiler farklı olduğundan, algoritmaları aynı kalsa da, söz dizimleri mutlaka farklı olacaktır. Özellikle IOS bir kapalı kutudur. Karşılaştığım en kanser geliştirme tipi IOS geliştiriciliğiydi.
Aklınıza takılan herhangi bir şeyi danışabilirsiniz! Sağlıcakla!
Teşekkür ettim cevabınız için yeterli cevabı aldım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.