Prize takılı. Dolmuyor

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Lenovo marka laptopta arada sırada prize takılı dolmuyor çıkıyor bazen kendisi geçiyor tekrar geri geliyor nedir bu tam olarak ?

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Batar'yada sorun olabilir kardeşim veya adaptöründe sıkıntı olabilir cok bükülmüş kablolar zedelenmiş olabilir. Önerim ise aynı bataryadan ve adaptorden bulup denemen en azından hangisinde sorun oldugunu anlarsın ona göre satın alırsın.

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Merhabalar muhtemelen bataryasında sorun vardır en fazla 50 tl'ye yenisini alabilirsiniz. Bataryadan değilsede şarjda sorun olabilir şarj alıpta laptopa elektrik vermiyorda olabilir.

Scoprons

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
484
0
Texas
Hocam Öncelikle Şarj Adaptörünün Aynısından 1 Tane Daha Gerek Onu Laptopa Takıp Çalışıyormu Çalışmıyormu Deneyin Eğer Çalışıyorsa Yeni Bir Adaptör gerekecek Ama Eğer Gene Çalışmıyorsa Yenmi Batarya Alacaksınız ...

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Laptopu geçtiğimiz pazar aldım. Pilde yada adaptörde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Başka bir laptoptada böyle olmuştu ama bir şekilde geçmişti. Nasıl geçtiğini bilmiyorum. Sürekli Sarja takılı olarak kullanıyorum. Kendisini korumaya yönelik yapıyor olabilir mi ?

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Dostum internette bulduğum bazı açıklamalar;
"fişte uzun süreli kullanılan bilgisayarlar için yazılımsal batarya koruma programının uyarısıdır. amaç bataryanın bir kısmını hiç kullanmamak ve daha uzun ömürlü kullanmaktır, yazılım üzerinden devredışı bırakılabilir."
"genelde "99% prize takılı, dolmuyor" şeklinde görülen sorundur.

bu sorunu çözmek için uyguladığım yöntem şöyle:

- adaptörü çıkartın.
- şarjı 5%'lere getirin (kapanacak uyarısı gelene kadar işte).
- laptopu kapatın.
- laptop kapalıyken şarj edin.
- laptopu açın."

kraljoker

Üye
12 Mar 2016
91
0
Az önce bendede vardı çözümü çok basit kardeşim
-windowsun arama şeysine "aygıt yöneticisi" yaz aç aygıt yöneticisini
-piller bölümünden "Microsoft ACPI uyumlu denetim yönetimi pili"ne sağ tıklayıp kaldır de (korkma geri getircez :D)
-sonra yukardak donanım değişiklerini taraya bas geri gelicek kaldırdığımız şey sorununda çözülücek işe yaradıysa plss bi teşekkürünü alırım

mrschwartz

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
676
5
TÜRK
Dostum hiçbir şeyde problem yok şuan Şarjın muhtemelen %97 de takılı ama dolmuyor diyordur çünkü şarja takılı bir şekilde işleme devam ettiğin için elektirği direkt olarak alıyor pilin ömrünü kısaltmaması için.

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Dostum internette bulduğum bazı açıklamalar;
"fişte uzun süreli kullanılan bilgisayarlar için yazılımsal batarya koruma programının uyarısıdır. amaç bataryanın bir kısmını hiç kullanmamak ve daha uzun ömürlü kullanmaktır, yazılım üzerinden devredışı bırakılabilir."
"genelde "99% prize takılı, dolmuyor" şeklinde görülen sorundur.

bu sorunu çözmek için uyguladığım yöntem şöyle:

- adaptörü çıkartın.
- şarjı 5%'lere getirin (kapanacak uyarısı gelene kadar işte).
- laptopu kapatın.
- laptop kapalıyken şarj edin.
- laptopu açın."
Bayadır %95 te Aslında Koruma için yapıyorsa sıkıntı yok böyle dursun

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Bayadır %95 te Aslında Koruma için yapıyorsa sıkıntı yok böyle dursun

veya buda olabilir; konu kilitt
"bu uyarıyı vermesinin nedeni fişte takılı olduğunda batarya tam doldumu güç keser bu durumda batarya takılı olup olmaması aynı şeydir 2-3 gün bu şekilde kullandığınızda batarya güç harcamadığı için kendini boşaltmaya başlar ve bu uyarıyı görürsünüz.nedeni batarya fişteyken kendini korumaya almasındandır.yapmanız gereken fişi çekin şarzı %95 altına düşürün tekrar tam dolum yapar.haftada öneri olarak özellikle bu uyarıyı gördüğünüzde dediğim gibi 2-3 günde bir görürsünüz pil uyarı verene kadar boşaltıp doldurun 2-3 kere fişe takılı bataryada kullanmak makine sağlığı açısından iyidir."

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.