Programlama temelleri

GSNiyazigs

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
876
0
31
Türkiye-İstanbul
Selamın aleyküm beyler ödevim var programlama dersinden daha temellerini görüyorum ve bi yerde takıldım burdan bir yardım alabilirim belki diye buraya sormak istiyorum aşşağıdaki resimde
4-5-6. soruları bana çözebilecek varmı ?

umix94

Katılımcı Üye
1 Ağu 2009
366
0
14
root@world
5. Soru

Kod:
#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;

main() {
int x,y,RES
Cout << "Girdiğiniz 2 paralel direnç için -Reş- direnci hesaplama programı ";

cout << "1. Direncin degerini giriniz(Ohm Cinsinden):    \n";
cin >> x;
cout << "\n\n" << "2. Direncin degerini giriniz(Ohm Cinsinden):      \n";
cin >> y;

RES=(1/x)+(1/y)

cout << "Girdiginiz iki direnc icin Res degeri=   " << RES <<  "Ohm dur.";

system("Pause");
return 0;
}

Kod:
system ("Pause");
kodu conio.h damıydı değilmiydi emin olamadım garanti olsun dedim umarım işine yarar

GSNiyazigs

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
876
0
31
Türkiye-İstanbul
5. Soru

Kod:
#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;

main() {
int x,y,RES
Cout << "Girdiğiniz 2 paralel direnç için -Reş- direnci hesaplama programı ";

cout << "1. Direncin degerini giriniz(Ohm Cinsinden):    \n";
cin >> x;
cout << "\n\n" << "2. Direncin degerini giriniz(Ohm Cinsinden):      \n";
cin >> y;

RES=(1/x)+(1/y)

cout << "Girdiginiz iki direnc icin Res degeri=   " << RES <<  "Ohm dur.";

system("Pause");
return 0;
}

Kod:
system ("Pause");
kodu conio.h damıydı değilmiydi emin olamadım garanti olsun dedim umarım işine yarar
kardeşim eyvallah uğraşmışsın ama program üstünde yapılmicak program kodlarıyla değil kağıt üzerinde Başla oku yaz Bitir şeklinde olcak değişken girerkende int yerine sayısal sayi1 sayi2 gibi girilecek bilmem anlata biliyomuyum :) ?

umix94

Katılımcı Üye
1 Ağu 2009
366
0
14
root@world
onları hiç hatırlamıyorum o yüzden yardımcı olamıycam kusura bakma :S ama eğer elinde kaynak yoksa internette kaynaklar vardı sanırım biraz araştırırsan kare yuvarlak ne işe yarıyor bulursun. Olmadı zaten mantığını biliyosundur ders alıyorsan benim programa bakarak kodlar yerine şekilleri koy belki işine yarar :) kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.