Programlar

The Stealth

Yeni üye
24 May 2013
39
0
Merhabalar;

Arkadaşlar bu konuda biraz acemiyim ve bir sorum var...

Herkes ortalıkta ben Hacker olmak istiyorum diye geziniyor bende onların içindeyim desem yalan olmaz...

Bu Hacker diye tanımladığımız kişiler programlarını nasıl elde ediyorlar tabi yüksek derecede programlama biliyorlar ancak bu kişilerin çoğu tek kişiden oluşuyor çok azı grup.Ekip ile elde edilen programlar var mesela antivirüs ve güvenlik programları gibi yani bu kişiler hazır program kullanırlarmı yoksa tüm programlarını kendilerimi yazar?

Aslında gizli kişiler oldukları için kendi programlarını kendileri yazmaları daha mantıklı...

Sizlerinde görüşlerini almak isterim.

Son düzenleme:

The Stealth

Yeni üye
24 May 2013
39
0
Yani hazır program kullananlarda var ama kendi programlarını kullanmaları daha mantıklı değilmi?

Sonuçta hazır kullandıkları programlarda gözden kaçarak sistemlerine virüs bulaşabilir.

CourierC

Kıdemli Üye
16 Ağu 2010
2,655
0
C:\Windows
Senin görüşün ne peki?

Hazır program mı? Yoksa kendi yazdığın programlarımı kullanırdın?

Dostum bir hacker benim gözümde en az birden fazla dil bilmesi gerekiyor. Hackerların gerçektene hazır program, hazır yazılım kullandığını mı düşünüyorsun? Kendi yazdıkları yazılımlar, işletim sistemleri ile saldırı yapıyorlar, hack yapıyorlar. Sen hiç çok çok üst düzey bir hacker'ın Windows ya da Linux, Pardus işletim sisteminde hazır bir programla hack yaptığını gördün mü ? : )) Misal isim vermiyeyim televizyonlara çıkan Hacker grupları var. Sen onların hazır program kullandıklarını mı düşünüyorsun? Yarısı program kullanır ancak kendi programlarını kullanır kendi yazdıkları programları... Diğer yarısı ise komut sistemini kendi ismi gibi bilen ve komut sistemi kodları ile sistemlere giren hackerlardır. Bu kadar açıklama yeter sanırsam.

The Stealth

Yeni üye
24 May 2013
39
0
Dostum bir hacker benim gözümde en az birden fazla dil bilmesi gerekiyor. Hackerların gerçektene hazır program, hazır yazılım kullandığını mı düşünüyorsun? Kendi yazdıkları yazılımlar, işletim sistemleri ile saldırı yapıyorlar, hack yapıyorlar. Sen hiç çok çok üst düzey bir hacker'ın Windows ya da Linux, Pardus işletim sisteminde hazır bir programla hack yaptığını gördün mü ? : )) Misal isim vermiyeyim televizyonlara çıkan Hacker grupları var. Sen onların hazır program kullandıklarını mı düşünüyorsun? Yarısı program kullanır ancak kendi programlarını kullanır kendi yazdıkları programları... Diğer yarısı ise komut sistemini kendi ismi gibi bilen ve komut sistemi kodları ile sistemlere giren hackerlardır. Bu kadar açıklama yeter sanırsam.

Noktayı koymuşsun. :)

Fakat bu komut olayı nedir %50 Program demişsin bunu biliyorum...

Komut olayı nedir?

CourierC

Kıdemli Üye
16 Ağu 2010
2,655
0
C:\Windows
Peki gelişmiş programlar yanı profesyonel programları yazmak için hangi diller lazım?

Tüm diller ile program yazılıyor ancak hepsi ile profesyonel yazılmıyor.

Tahminimce önce başlangıç dilleri bitiriliyor. Misal C# --> C+ -- > C++ şeklinde gidiyor. C++ ile gelişmiş sistemler yazılabiliyor. Bir çok profesyonel sistem bu dil ile yazılmış. Fakat C++ bilmek için önce onun mimarisi olan diğer C dillerini bitirmek gerek benim gözümde.

DrUltra

Katılımcı Üye
8 Tem 2013
272
0
Nereye...
Ya bence sabır edeceksin kardeşim php c++ visual studio gibi diller öğrenceksin sonra program yazacaksın hacker lik zeka işi bi formül falan yok benim düşüncem öyle ve doğru oldugunu düşünüyorum teşekkürler...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.