programlaya giriş yapacam yarrdım asp.net

13 Tem 2014
66
0
28
Kocaeli
arkadaşlar merhabalar şimdi ben uzun zamandır araştıyorum ama kafam karaşıyor asp.net c sharp tamam da bi var web bi var form falan filan bana egitim seti lazım güzel kaynak olması lazım kafam karışıyor toplayamıyorum kendimi yardımcı olunda baştan sona gidiyim ...

13 Tem 2014
66
0
28
Kocaeli
denedim de google amcadan torrentlere kadar denedim arama olarak saglam kaynak bulamadım kafam karıştı bilmiyorum kitap alıyım diyorum kitapın faydası olmaz diyorlar o yüzden belki saglam bir link söylerler diye düşündüm konuyu açtım

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Öncelikle form dediğiniz asp.net web form u kastettiniz herhalde. Web form eski bir teknoloji artık çoğu yer mvc kullanıyor. Size tavsiyem öncelikle temel html bilgisi edinin. Daha sonra hiç değilse orta seviye c# (veya vb.net) bilginiz olmalı , OOP kesinlikle bilmelisiniz. Sonrasında asp.net mvc ile ilgili bir eğitim kitabı almanızı tavsiye ederim . İnternetteki bölük pörçük eksik bilgilerle kesinlikle mvc yi öğrenemezsiniz. Veya yeterli seviyede ingilizceniz varsa asp.net sitesinden eğitimlere bakabilirsiniz.

Kitap tavsiye olarak kodlabın asp.net mvc 4.5 kitabını tavsiye ederim.

13 Tem 2014
66
0
28
Kocaeli
Öncelikle form dediğiniz asp.net web form u kastettiniz herhalde. Web form eski bir teknoloji artık çoğu yer mvc kullanıyor. Size tavsiyem öncelikle temel html bilgisi edinin. Daha sonra hiç değilse orta seviye c# (veya vb.net) bilginiz olmalı , OOP kesinlikle bilmelisiniz. Sonrasında asp.net mvc ile ilgili bir eğitim kitabı almanızı tavsiye ederim . İnternetteki bölük pörçük eksik bilgilerle kesinlikle mvc yi öğrenemezsiniz. Veya yeterli seviyede ingilizceniz varsa asp.net sitesinden eğitimlere bakabilirsiniz.

Kitap tavsiye olarak kodlabın asp.net mvc 4.5 kitabını tavsiye ederim.

teşekkür ederim html programla mı yazılıyor bana html hakkında bi link atında egitim vs program filan falan gerekli bilgi lazım atarmısnız güzel bir link ögretici ? kitapla olur yani asp.net

OOP nedir ??

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Html sitenin yapı taşıdır, butonlar metin kutuları seçim kutuları vs vs... Css ise bunların şekkillenip görsellik katılmasını sağlar. Html öğrenmek için w3schools öneririm.

OOP bilmiyorsanız önce c# öğrenmeye başlayın, temelden başlayarak öğrenin. Değişkenler , döngüler, kontrol yapıları, dilin özellikleri , class yapısı , nesne yapısı , oop vs vs...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.