Python İle Ekli Olduğumuz Telegram Gruplarındaki Herkese Açık Numaraları (Ç)almak

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar öncellikle;

rNHAln.png

Konuya giriş yapmadan önce güvenlik önlemini göstereceğim..

Telegram Hesabınızı İlk Açtığınızda

ifNVBt.png

Olmasını Tavsiye Ettiğim

6sijAj.png

Programın Alabildikleri

sdD2SU.png

Başlıkta çalmak ile almak arasında kaldım ama herkes yapmak kişinin kendi tercihi almak daha uygun.

rNHAln.png

Programın kullanımına gelelim. Programı indiriyoruz.

https://github.com/keyiflerolsun/Telegram-Telefon-Ayiklayici/

Zip ten çıkaralım.

7e07v3.png

Daha sonra çıkardığımız klasörün içindeki KekikTelefon adlı klasöre girelim. DIZ.py 'ın kodlarını bu kodlarla değiştirin.

Kod:
from pyrogram import Client
import os, json
from time import sleep
from tabulate import tabulate

SESSION  = 'sessionlar/'

def ayiklayici():
    try:
        with open(f'{SESSION}bilgiler.json', 'r', encoding='utf-8') as f:
            config = json.loads(f.read())
    except FileNotFoundError:
        print('Session Oluşturun..')
        return

telefonlar = []
    for hesap in config:
        api_id   = hesap['id']
        api_hash = hesap['hash']
        telefon  = hesap['tel']
        client = Client(SESSION + telefon, api_id, api_hash)

with client as app:
            print(f'\n{telefon}')
            for sohbet in app.get_dialogs():
                if sohbet.chat.type == "supergroup":
                    grup_listesi = [
                        {
                            'id'       : suser.user.id,
                            'nick'     : f'@{suser.user.username}' if suser.user.username else None,
                            'ad'       : suser.user.first_name or None,
                            'soyad'    : suser.user.last_name or None,
                            'tel'      : f'+{suser.user.phone_number}' if suser.user.phone_number else None,
                        }
                        for suser in client.iter_chat_members(sohbet.chat.id)
                            if (suser.user.phone_number) and (not suser.user.is_bot) and (not suser.user.is_scam) and (not suser.user.is_deleted)
                    ]
                    for i in grup_listesi:
                        for at in i.values():
                            with open("log.txt","at",encoding="utf-8") as file:
                                file.write(str(at))
                                file.write(" ")
                        with open("log.txt","a",encoding="utf-8") as file1:
                            file1.write("\n")

print(f'\t{sohbet.chat.title}\'dan {len(grup_listesi)} Adet Telefon Numarası Ayıklandı..')
                    telefonlar.extend(grup_listesi)

essiz   = [dict(sozluk) for sozluk in {tuple(liste_ici.items()) for liste_ici in telefonlar}]
    a_z     = sorted(essiz, key=lambda sozluk: sozluk['id'])
    kisiler = [kisi for kisi in a_z if kisi['tel'] and kisi['tel'].startswith('+')]

print(f'\nToplamda {len(kisiler)} Adet Benzersiz Telefon Numarası Ayıklandı ve Kaydedildi..')
    print(f'\n\n\tlog.txt dosyasını kontrol edebilirsin..')

https://paste.ubuntu.com/p/FN5XCRZYbg/

Neden değiştiriyoruz?

Kodlayan arkadaş kodlamalarda hatalarda bulunmuş. Adam gibi çalışmıyor ve hata verip çöküyor. Sanki kullanıcı değil programın yazarıyım neyse. Ayrıca aldığımız kişilerin bir kopyasını kendisine gönderiyordu onu kaldırdık.

Devam edelim. Bir geri gerilip ana klasöre geliyoruz bir cmd açıp o klasöre geliyoruz.

Kod:
cd klasör_ismi

CfLcVQ.png

Sonra cmd ye bu komutu yazalım.

Kod:
pip install -r requirements.txt

Şimdi ise programı çalıştıralım.

Kod:
python basla.py

Program açıldıktan sonra bu sayfaya giriyoruz: https://core.telegram.org/api Aşağıya gelip "Creating an Application" diyelim.

G655Dd.png

Burada detaylar var bakabilirsiniz. Devam edelim çizdiğim sayfaya geçiyoruz. https://my.telegram.org

XbMgar.png

Giriş gerekiyor telefon numaramızı girip "Next" diyoruz ve doğrulama kodu gidiyor.

OFBZG3.png

Gelen kodu girdik, giriş yaptık bu sayfadayız. "API development tools" diyoruz.

MwkRDW.png

Uygun şekilde dolduralım.

App title: Uygulama ismi
Short name: 5 ile 32 karakter arasında sayı girin.
URL: boş bırakabiliriz.
Platform: Other (Diğer)
Description: Herhangi bir açıklama.

ameVz9.png

Sonra uygulamayı oluşturuyoruz. Bu sayfayız.

BQFflp.png

Uygulamaya geçip 1 ile session oluştur diyoruz.

hkHLYt.png

Sonra Telegram sayfasındaki bilgilerimizi uygun şekilde programa giriyoruz. En son numara diyor. Numarayı girince doğrulama kodu geliyor, girip doğrulıyoruz.

obl80r.png

İşlem başarılı olunca kayıtlımıza böyle bir mesaj atıyor.

ZqfRgj.png

Program kendini kapattı. Şimdi yeniden açıyoruz ama bu sefer 1 değil 2 diyoruz.

Kod:
python basla.py

tcvlWC.png

rNHAln.png

Otomatik olarak bilgileri log.txt içine atıyor.. Çökme ihtimali var. Çökmediği yere kadar atıyor bilgileri.. Testler çakma bir hesap ile yabancı gruplarda yapılmıştır. İyi forumlar :))

oKEKz1.gif

Son düzenleme:

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
980
88
Elinize sağlık. Ancak galiba bu program için kendi telegram hesabımıza girmemiz gerekiyor.. pek güvenli mi?

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
İşe yarar konu aslında. Elinize sağlık hocam

elinize sağlık hocam gayet başarılı bir çalışma olmuş

hocam okurken hem güldüm hemde bilgi edindim elinize sağlk

Elinize sağlık. Ancak galiba bu program için kendi telegram hesabımıza girmemiz gerekiyor.. pek güvenli mi?

Kodları dediğim gibi inceledim. Sorun yok. Farklı hesapla aynı gruba girerseniz sonuç değişmez. Güvenlidir.

Teşekkürler hepinize :))

Lil Peep

Yeni üye
21 Şub 2019
20
0
hocam iyi güzel de, bu kodlar kali için değil mi kendimde çalıştıramadım ..
ekstra olarak telefona kod göndermiyor resim bu şekilde

Son düzenleme:

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
hocam iyi güzel de, bu kodlar kali için değil mi kendimde çalıştıramadım ..
ekstra olarak telefona kod göndermiyor resim bu şekilde

Denemler Windows da yapılmış ancak kaki de çalışmasını engelleyecek kod görmedim. Ek kod göndermeme sebebi ise api veya hash de sıkıntı olmamalı. Telefon numarasının kayıtlı olduğu hesaba application hash ve id si girilmeli.

Ek olarak doğrulama kodu isteyecek sizden program. Kendiniz girmiyorsunuz yani resimden anladığıma göre.

Duruma bakayım mesajı editleyip yazarım olmazsa.

ShockLeader

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
377
5
bu kodu yazdıgımda == 'pip' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
bu şekilde hata alıyorum yardımcı olurmusunuz

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
bu kodu yazdıgımda == 'pip' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
bu şekilde hata alıyorum yardımcı olurmusunuz

terminal ekranını açın
apt-get install python-pip
apt-get install python3-pip

sudo apt upgrade
sudo apt install python-pip

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
windows'da yapmaya çalışıyorum.dediğinizi yazdıgımda yine aynı hatayı alıyorum

Linux sandım kusura bakmayın o halde bu adımları izleyin
Windows'ta Pip'i Kurmak

Get-pip.py'yi bilgisayarınızdaki bir klasöre indirin . https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py
Bir komut istemi açın ve get-pip.py yükleyicisini içeren klasöre gidin.
Aşağıdaki komutu çalıştırın:
python get-pip.py

Pip şimdi başarıyla kurulmalıdır.
Kurulumu Doğrulayın ve Pip Sürümünü Kontrol Edin
Artık bir komut istemi açıp aşağıdaki komutu girerek Pip'in doğru şekilde kurulduğunu doğrulayabiliriz.

pip -V
Aşağıdakine benzer çıktı görmelisiniz:

pip 18.0 from c:\users\administrator\appdata\local\programs\python\python37\lib\site-packages\pip (python 3.7)
Python Paketlerini Yönetmek İçin Pip Kullanma
Artık Pip kurulup yapılandırıldığına göre, Python paketlerinizi yönetmek için kullanmaya başlayabilirsiniz . Pip için mevcut komutlara ve sözdizimine kısa bir genel bakış için, bir komut istemi açın ve şunu girin:

pip help
Yapılandırma

PIP yapılandırma dosyası % HOME% \ pip \ pip.ini konumunda bulunabilir .

Pip ayrıca eski bir kullanıcı başına yapılandırma dosyası içerir. Bu dosya % APPDATA% \ pip \ pip.ini konumunda bulunur .

PIP_CONFIG_FILE ortam değişkenini kullanarak bu yapılandırma dosyası için özel bir yol konumu da belirtebilirsiniz .

Pip Yükseltiliyor
Tüm yazılımlar gibi, en son özelliklerden ve güvenlik düzeltmelerinden yararlanmak için tüm kurulumlarınızı güncel tutmak önemlidir. Kendini güncellemek için Pip'i gerçekten kullanabilirsiniz! Bunu gerçekleştirmek için bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu girin

python -m pip install --upgrade pip
Bu komut, Pip'in eski sürümünü kaldırır ve en son sürümü yükler.

ShockLeader

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
377
5
Linux sandım kusura bakmayın o halde bu adımları izleyin
Windows'ta Pip'i Kurmak

Get-pip.py'yi bilgisayarınızdaki bir klasöre indirin . https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py
Bir komut istemi açın ve get-pip.py yükleyicisini içeren klasöre gidin.
Aşağıdaki komutu çalıştırın:
python get-pip.py

Pip şimdi başarıyla kurulmalıdır.
Kurulumu Doğrulayın ve Pip Sürümünü Kontrol Edin
Artık bir komut istemi açıp aşağıdaki komutu girerek Pip'in doğru şekilde kurulduğunu doğrulayabiliriz.

pip -V
Aşağıdakine benzer çıktı görmelisiniz:

pip 18.0 from c:\users\administrator\appdata\local\programs\python\python37\lib\site-packages\pip (python 3.7)
Python Paketlerini Yönetmek İçin Pip Kullanma
Artık Pip kurulup yapılandırıldığına göre, Python paketlerinizi yönetmek için kullanmaya başlayabilirsiniz . Pip için mevcut komutlara ve sözdizimine kısa bir genel bakış için, bir komut istemi açın ve şunu girin:

pip help
Yapılandırma

PIP yapılandırma dosyası % HOME% \ pip \ pip.ini konumunda bulunabilir .

Pip ayrıca eski bir kullanıcı başına yapılandırma dosyası içerir. Bu dosya % APPDATA% \ pip \ pip.ini konumunda bulunur .

PIP_CONFIG_FILE ortam değişkenini kullanarak bu yapılandırma dosyası için özel bir yol konumu da belirtebilirsiniz .

Pip Yükseltiliyor
Tüm yazılımlar gibi, en son özelliklerden ve güvenlik düzeltmelerinden yararlanmak için tüm kurulumlarınızı güncel tutmak önemlidir. Kendini güncellemek için Pip'i gerçekten kullanabilirsiniz! Bunu gerçekleştirmek için bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu girin

python -m pip install --upgrade pip
Bu komut, Pip'in eski sürümünü kaldırır ve en son sürümü yükler.

Önemli değil,yardımların için teşekkür ederim.İnternetten bir video izledim şuan da ve oldu tekrardan teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.