Python Ultimate Alarm System {PUAS}

efe2002ozyay2002

Uzman üye
19 Eki 2012
1,044
0
nereye
Selam, bugün sizlere kendi programladığım bir script'i tanıtacağım.
Bu script özellikle zamanı olmayanlar veya sürekli hava durumunu vs. kontrol edenler için birebir.
Script'in yaptığı şeyler çok basit.Öncelikle saati ayarlıyorsunuz.Belirli bir input yapmadım çünkü çoğu kişi hemen hemen aynı saatte kalkıyor gerek duymadım.Daha sonra çalışması için bilgisayarınızı açık bırakmalısnız.Burada size tavsiyem bir Raspberry Pi almanız.Hem hacking - coding için hemde bir web server veya file server olarak kullanılabildiği için bu işte kullanılan en mantıklı parçalardan bir tanesi.Her neyse, konumuza geçelim.Saat geldiğinde güzel bir ton ile (Bazı kişiler Steve Hawking'in sesi gibi diyorlar.) sizi uyandırıyor.Uyandırma mesajında ise bulunduğunuz bölgenin hava durumunu,saatini ve derecesini gösteriyor.

Şimdi, sizden istediğim bu projeyi nasıl buldunuz? lütfen belirtin.Eğer çok ilgi görürse kodları yayınlayacağım.

Eklenecek şeyler;
-Odadaki ışığı açma
-Güncel haber başlıklarını okuma
-(İstediğiniz bir şey varsa ekleyin lütfen)

Esinlendiğim proje;
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=-Or5jmBqsNE"]Proje.[/ame]

Kodları yayınlamaya karar verdim, sorunlar giderilmiş bir şekilde.
Kodlar için tıklayınız.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.