Ram

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
MRB.Benim PC de 2 gb 800 mhz ram vardı ve ben buna ilaven 1 gb 800 mhz ram aldım toplamda 3 gb ama hızı kaç oldu 1600 mhz oluyo şimdi benim anakartımın üzerinde DRR2 1066 yazıyo bu neden hızı ancak bu kadarmı oluyo acaba ve bu kadar oluyo bu bilgisayarı zorlarmı acaba. bide ramı taktım sonra bi işim çıktı ve uykuya aldım sonra mavi ekran bi diks analiz gibi bişey yaptı sonre pc yeniden başaldı bu ramle alakalı olabilirmi.lütfen yorumlarınız bekliyorum.

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
Nedenki uyuşmazlık oluyo neyi uyuşmaz oluyoki anlamadım bide bunun yerine ne önerirsiniz yeni aldım da değiştirlebilir belki.

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
problem uykuya aldım sonra 10 dk sonra açtım mavi ekran geldi ingilizceydi anlamadım bi analiz yaptı sonra pc yeniden başladı bu kadar benim asıl meselem bendeli 2 gb 800 mhzlik ramı aldığım 1 gb lik 800 mhzlik ramle uyumlu olurmu yani pcyi zorlarmı demek istiyorum...

Cnyylmz

Uzman üye
29 Ara 2010
2,000
0
Warez...
Öncelikle Anakartınızın Ram Özelliklerini Araştırmadan, Bakkaldan Domates Alır Gibi Ram Almışsınız. Sistem Görmüşse Sorun yok, Hız' a Gelince 1066 Olarak Görünüyorsa bu Anakartınızın Overclocksuz Desteklediği Maksimum Hızı Gösterir. Yani 2000 MHZ' lik Ram' de taksanız 1066 olarak çalışacaktır ...

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
ama 1 gb 667 mhzlik alsam yine gecicekti hızı neyse bu hız yüzünden pcye bir sorun oluşma ihtimali varmı bide bu rami yeni aldım siz hangi hızla almamı önerirsiniz belki değiştirebilir.

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
eğer ram yerine oturmadıysa veya toz varsa mavi ekran hatası verir. öncelikle ram in okuyucu ayaklarını silgiyle sil sokette toz olup olmadığını kontrol et değiştrmeyi ondan sonra düşünmelisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.