Reklam Dosyası Virüsü

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
Arkadaşlar yanlışlıkla siteden install yerine başka reklam dosyasını indirdim ve install ettim . PC ye 4-5 tane gereksiz şey indirdi . Program files dan buldum hepsini sildim ve denetim masasındaki programlardan da sildim. Ama hala chrome tarayıcım Start.qone8.com bu anasayfadan başlıyor ve uzantılarda bir uygulamayı silmeme rağmen kapayıp açınca tekrar geliyor. combofix le taradım pc yi düzelmedi. ne yapmam lazım.

TheGameOweR

Kıdemli Üye
16 May 2013
2,730
0
C://Samsun
Chromenin sağ üste 3 çizgi var tıkla soldan uzantılara gel ve orda kullanmadıklarını sil.Sonra solda ayarlar var tıkla başlangıçta belirli sayfaları aç var hemen yanında sayfayı ayarla var oraya bas ve Google yaz sonra onun biraz altına arama motoru var ordanda googleyi seç.İyi forumlar..

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
Chromenin sağ üste 3 çizgi var tıkla soldan uzantılara gel ve orda kullanmadıklarını sil.Sonra solda ayarlar var tıkla başlangıçta belirli sayfaları aç var hemen yanında sayfayı ayarla var oraya bas ve Google yaz sonra onun biraz altına arama motoru var ordanda googleyi seç.İyi forumlar..

bunları yaptığımı belirttim sanırım ? uzantılardan sildim zaten ve anasaydayı google.com yapmama ragmen hayla aynı .

LoLoo

Katılımcı Üye
28 Eyl 2012
547
0
İstanbul
Tarayıcını açtığın kısayola ve sonra kısayolun çalıştırdığı dosyaya sağ tık >> özellikler yapıyorsun .

"Konum" yazan yazan yerde "C:/Programfiles/tarayıcıklasörü/tarayıcı.exe" gibi bir değer vardır . Bu değerin sonunda "www.agargf.com" (adres atmadır.) gibi bir site ifadesi varsa onu sil . Her ikisindede bu olayı tekrarla .

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
Tarayıcını açtığın kısayola ve sonra kısayolun çalıştırdığı dosyaya sağ tık >> özellikler yapıyorsun .

"Konum" yazan yazan yerde "C:/Programfiles/tarayıcıklasörü/tarayıcı.exe" gibi bir değer vardır . Bu değerin sonunda "www.agargf.com" (adres atmadır.) gibi bir site ifadesi varsa onu sil . Her ikisindede bu olayı tekrarla .

evet site yazıyor orda. hem kısayola hemde normal exe ye yapıcam dimi . teşekkürü verdim

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara

olmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.