Renault Trucks, Yeni Araçlarında Yakıt Tasarrufunu Ön Plana Çıkardı

ßyCoMéDy

Katılımcı Üye
14 Ağu 2008
832
0
İstanbul

Renault Trucks, Ürettiği Araçlarda Yakıt Tasarrufunu Ön Plana Çıkardı. Yeni Tır'larının Lansmanını Bursa'daki Programla Gerçekleştiren Renault Trucks'un 'Yeni Renault Premium Euro 5, Yakıt Ekonomisindeki Liderlik Yarışında Bir Adım Önde' Sloganı Dikkat Çekti.

Renault Trucks, ürettiği araçlarda yakıt tasarrufunu ön plana çıkardı. Yeni TIR'larının lansmanını Bursa'daki programla gerçekleştiren Renault Trucks'un 'Yeni Renault Premium Euro 5, yakıt ekonomisindeki liderlik yarışında bir adım önde' sloganı dikkat çekti.
Tanıtım programına, Renault Trucks Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk, Koçaslanlar Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ile diğer yetkililer katıldı. Programda şarkıcı ve dansçı Asena de sahne aldı. Salonu dolduran kamyonculara şarkılarını söyleyen Asena, yeni araçların özelliklerini de anlatmayı ihmal etmedi.
Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk, Renault Trucks Türkiye'nin, yakıt ekonomisinde lider Premium Euro 5'in yanı sıra çevre dostu Euro5 araç gamı ile de iddialı olduğunu söyledi. Euro 5 normuna geçilmesinin Renault Truck için dağıtım, şantiye ve uzun yol gamlarını geliştirmede iyi bir fırsat olduğunu anlatan Küçükyumuk, bu sayede müşterilerine hem yakıt ekonomisi, hem de güç alanındaki beklentilerini karşılayacak imkanlar sunduklarını söyledi. Tolga Küçükyumuk, Renault Trucks Euro 5 kamyonlarının hem daha temiz, hem de daha verimli hale gelerek çifte kazanç sağladığını belirtti.
Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien de, Renault kamyonlarında tüm Avrupa'da olduğu gibi Türk müşterilerine de en son motor teknolojisinin yararlarını sunduklarını anlatarak, "Euro 5 motorları, güç ve yakıt tasarrufunun tüm avantajlarına sahip olurken, çevreyide korumakta." dedi.
YENİ ARAÇLAR
Yeni Renault Premium Euro5, daha ekonomik yakıt tüketimi sağlarken, performansından ödün vermeyerek daha fazla motor gücü, daha yüksek tork ve daha iyi bir ticari hız ile ihtiyaçları karşılıyor. Özel bir filonun harcamalarının yaklaşık yüzde 30'unun yakıt tüketiminden kaynaklandığı göz önünde bulundurulduğunda Yeni Renault Premium Euro 5, 100 km'de yaklaşık 1.6 litrelik yakıt tasarrufu ile dikkat çekiyor. TÜV Almanya tarafından onaylanan raporlara göre Yeni Renault Premium Euro 5'in sağladığı 100 km'de 1.6 litrelik yakıt tasarrufu, yılda 150 bin km yol kateden bir kamyonda bir yılda 2 bin 400 litre yakıt, günümüz değerleriyle ise yılda 7 bin TL'ye varan bir ekonomik kazanç sağlıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.