root attım telefon kapanırsa açılmıyor ???

Cansz28

Üye
22 Ocak 2011
54
0
Giresun
Selamın Aleyküm THT Ailesi. Galaxy grand prime cihazıma root attım . Fakat telefonu yeniden başlattığımda açılmıyor samsung ve model yazısı geliyor sonra samsung introsu yerine lacivert bi ekranda kalıyor nerde hata yaptım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
.

Hagfog

Üye
29 Eki 2014
51
0
Root'u nasıl attığına bağlı olarak cihaz brick olmuş olabilir. Internet üzerinden Stock Rom bulup kurabilirsin ya da bi Custom Rom kurabilirsin. Dikkatli olmak lazım :)

realsim

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
539
0
Odin ile root attım Rom da onun gibi mi kuruluyor

Telefon Marka : Samsung
model : Galaxy Grand Prime ( plus değil )

hayır asla bilmiyorsanız tecrübeniz vs yoksa rom atmaya kalkmayın elinizdeki cihazdan olabilirsiniz room attığınızda garantinizin vs bittiğini bildiğinizi varsayıyorum fakat kesinlikle yapabileceğinize veya tecrübeniz yoksa atmanızı önermem...

Reset Atacaksın Ses tuşu ve Güç Tuşundan Telefoncuya versende onu yapacak

hayır hocam yorum yapmak için mi yorum yaptınız anlamadım! reset ne alaka bilmiyorsanız boş yorum yapmayın reset atınca rom silinecek mi ?

Son düzenleme:

Cansz28

Üye
22 Ocak 2011
54
0
Giresun
Arkadaşlar şöyle izah edeyim hemde daha açıklayıcı olur belki. Telefona root yaptım .
Su vs kurdum kullanıyorum
fakat geçen gün şarjım bitti kapandı
şarja taktım otomatik açılıyor ya hani
samsung ibaresi geldi devamı gelmedi neyse dedim biraz şarj oldu 40 fk falan.
sonra baktım hala aynı ekran şarjdan çıkardım aynı ekran bu sefer kapatmaya çalıştım kapanmadı güç tuşundan. Batarya sök tak yaptım güç tuşuna bastım yine o başlangıçta marka model yazan ekran geldi ve sonrasında introya geçmesi gerekirken yanş samsungun geçiş sesive parlayan yazısı işte o ekran gelmedi yerine lacivert dümdüz bi ekran geldi öyle kaldı 3 4 dk bekledim açılmadı . Yine kapanmadı . Yine bataryayı çıkartıp denedim yine aynı. En son hard reset atayım dedim Ses Açma Orta tuş Güç tuşu üçüne aynı anda bastım tepkime vermedi
orta tuş güç tuşu yaptım reset attı yine aynı hata sonra ses kısma güç denedim download ekranı için olan yani orda download ekranına girdi kapatmaya çalıştım kapanmadı yine cihaz resetledim o download ekranjndan yani ses açmaya bastım yine aynı ekran sonra tüm kısayolları denedim olmadı. En sonunda tekrar root yaptım veri kaybı olmadan açıldı telefon . Deneme amaçlı hazır bilgisayardayken bidaha kapattım açmaya çalıştım açılmadı. Rootun tüm yönergelerini eksiksiz yerine getirdim . Sıkıntı nerede olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.