Rusya Üniversitesi Tarafımca Hack Edilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
root@bt:~#
Merhaba üstadlarım. Sabah bu konuyu açmıştım hatırlarsanız fakat silinmişti. Nedeni ise ismimin kısaltımı olan archLuser [Arch Linux User] yazmış olmamdı. Ben 7 aydır herhangi bir hack aktivitesinde bulunmazken, Turk Hack Team için bunu bozdum ve ne kadar önemsiz olmasına rağmen PR5 olan bir Rus Üniversitesi'ni 3 saat boyunca uğraşlarım sonunda hackledim. Sırf gücümüzü göstermek için. Ancak konuyu açtım, 2 saat sonra konum kaldırıldı. Neden?

Kullanıcı adım olmak zorundaymış. O an belki uyarsalardı hemen düzeltirdim ancak arkamda bıraktığım tüm izleri sildikten sonra bunu söylediler. Ne diyebilirim ki... 2 saat sonra tekrar siteyle erişim kurdum; z0n.ir kapalı, mirror-zone.org kapalı, bir diğer zone sitesine girdim yazdığım mesajı script olarak algıladığı için kaldırmış, yine archLuser yazıyor. DeneyimsizDenek hocamıza başvurdum hemen durumu anlattım, sağolsun o kadar uğraştı benim için.

Şimdi ise golgeler.net'den zone aldım. Gövde gösterisinde açmak yasaksa ben de Off Topic'de açıyorum hocalarım. Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
Gövde gösterisi kuralları mevcut iken uyarmamızın ne anlamı kaldı?
Golgeler'den aldığım Zone'de kullanıcı adım yazıyor. Ayrıca belirttiğim gibi imzama da bakacak olursanız Arch - Linux User, archLuser'in uzatılmış halidir. Bu bakımdan bölüm kurallarındaki o madde göreceli bir kavram olur hocam. Skype'de de bunu kullanırım. Sizce forumda bu nicki sahiplenen başka bir kullanıcı var mı? Konuyu Off Topic'e açtığıma göre uyarmanıza da gerek kalmadı. Teşekkür ederim üstadım.

gövdeye açsaydın keşke tebrikler.
İzin vermiyorlar hocam. Asıl ben teşekkür ederim :)

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Golgeler'den aldığım Zone'de kullanıcı adım yazıyor. Ayrıca belirttiğim gibi imzama da bakacak olursanız Arch - Linux User, archLuser'in uzatılmış halidir. Bu bakımdan bölüm kurallarındaki o madde göreceli bir kavram olur hocam. Skype'de de bunu kullanırım. Sizce forumda bu nicki sahiplenen başka bir kullanıcı var mı? Konuyu Off Topic'e açtığıma göre uyarmanıza da gerek kalmadı. Teşekkür ederim üstadım.

İzin vermiyorlar hocam. Asıl ben teşekkür ederim :)

dostum tamam.Ufak bir karışıklık olmuş olabilir.
Bence fazla büyütme :)
Bir dahakine hacklersen uygun olarak açarsın.
Muhabbetin sonu geleceğni sanmıyorum ben.
Ben teşekkürmüü verdim sana :)

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Bu konuyu açmak icin kimden izin aldın?

Ve oldukca fazla uzatıyorsun.Kurallar acık net bildirmek zorunluluğumuz yok gövde gösterisi kuralları sabitte durmuyor bosuna dünyadaki tek rus sitesi bu değil. Bunla uğrasırken birşeyler öğrenmişindir.Baska rus sitelerine uygulayıp "doğru sekilde" zone alırsınzde tebrikler yazarız.Bu konu kaldırılmayacak ama düzenlecek bilgin olsun ..

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
Bu konuyu açmak icin kimden izin aldın?

Ve oldukca fazla uzatıyorsun.Kurallar acık net bildirmek zorunluluğumuz yok gövde gösterisi kuralları sabitte durmuyor bosuna dünyadaki tek rus sitesi bu değil. Bunla uğrasırken birşeyler öğrenmişindir.Baska rus sitelerine uygulayıp "doğru sekilde" zone alırsınzde tebrikler yazarız.Bu konu kaldırılmayacak ama düzenlecek bilgin olsun ..
Off Topic'de konu acmam icin izin almami soyleyen bir kural var midir hocam? Varsa ozur dilerim. Tek rus sitesi olmayabilir, katiliyorum. Ben zaten bir hacker falan degilim basit bir Linux kullanicisiyim elimden de bu geliyor. Bu sitede pentest yaparken de zaten cok iyi bildigim seyleri uyguladim. Duzenlememenizi talep ediyorum hocam.

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Off Topic'de konu acmam icin izin almami soyleyen bir kural var midir hocam? Varsa ozur dilerim. Tek rus sitesi olmayabilir, katiliyorum. Ben zaten bir hacker falan degilim basit bir Linux kullanicisiyim elimden de bu geliyor. Bu sitede pentest yaparken de zaten cok iyi bildigim seyleri uyguladim. Duzenlememenizi talep ediyorum hocam.

İlla hersey yazılı olmak zorunda mı özel izinler dısında zone paylaşamassın.Konu daha cok post kasılması diye kilitlenip konudan zoneler silinecek.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Kurallar geregince anka daki arkadaslarimiz hakli.

Fakat emegin yanmamasi adina konuyu kilitliyorum.Duzenlemeleri ben de takip edecegim.

Zaten zayi olmamasi adina bir cozum onerisinde bulundum.Yine konu icin cozum olursa o da tamam ama olmazsa cok takilmayin.Elimizden gelen ilgiyi gosterdik bu konuda.

Insallah sonrakilerde bu basit hata bu kadar büyümez.Biraz da sanssizlik silsilesi sebep oldu.

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Zoneler kaldırıldı.Son kez tekrar ediyorum.İmzanda diğer kullanıcı adın olabilir.Ama forumda hangi nickin var ise onun ile "uygun sitelerden" uygun sekilde zone almak zorundasın.Benim eski konularımı attın dün.Yönetime girdikten sonra nick değiştirme hakkımız var.Bunu tartısmaya müdahil edemessin.Bu sebeple kurallara uygun hareket edip hemen bir konun kaldırıldı diye off topicte konu acıp veryansın etmene gerek yok...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.