Rütbe Sistemi

xxHxxHxx

Uzman üye
17 Tem 2013
1,218
0
Benim önerim şöyle :
Forumdaki rütbeler üyelerin attıkları ileti sayısına göre değil de forumda geçirdikleri zamana göre verilse. Böylece hem ' flood ' gibi olayların önüne geçilmiş olur hem de boş ileti atıp haksız terfi almak gibi olaylar yaşanmaz.
Örneğin :
0 saat - 10 saat Asteğmen
10 saat - 25 saat Teğmen
25 saat - 50 saat Üsteğmen
50 saat - 80 saat Yüzbaşı
80 saat - 120 saat Binbaşı gibi.

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
Benim önerim şöyle :
Forumdaki rütbeler üyelerin attıkları ileti sayısına göre değil de forumda geçirdikleri zamana göre verilse. Böylece hem ' flood ' gibi olayların önüne geçilmiş olur hem de boş ileti atıp haksız terfi almak gibi olaylar yaşanmaz.
Örneğin :
10 saat - 25 saat Teğmen

Sabah pc yi aç gece yatarken kapat kendi kendine beklesin forumda bence böyle yaparsan haksız rütbe kazancı artar :) adam faceye girer yeni sekmede tht açar facede gezerken rütbe alır yada oyun oynarken

'DECCAL

Katılımcı Üye
18 May 2014
945
0
Arkadaşlar en yüksek rütbeye sahip olup boş kovaya mı benzemek yoksa dolu dolu bir şekilde mi rütbe almak?

xxHxxHxx

Uzman üye
17 Tem 2013
1,218
0
Burada rütbenin önemini tartışmıyoruz arkadaşlar.

Sabah pc yi aç gece yatarken kapat kendi kendine beklesin forumda bence böyle yaparsan haksız rütbe kazancı artar :) adam faceye girer yeni sekmede tht açar facede gezerken rütbe alır yada oyun oynarken

Her 15 dakikada bir sayfayı yenilemesi gerekiyor bu zor gelebilir ve sonuçta bu boş iletiye kıyasla daha zor bir yöntem.

StarGamer57

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,541
27
Ötüken
Benim önerim şöyle :
Örneğin :
10 saat - 25 saat Teğmen

Arkadaşlarında belirttiği gibi mantıksız..
Arkadaşların dedikleri gibi..
pc başında sırf rütbe almak için yeni sekme açarlar thtnin yüzüne dahi bakmazlar giderler ya oyun oynarlar yada facebookta takılırlar..

erhan emre 16

Katılımcı Üye
18 Mar 2015
335
0
bolu
adam doğru sölüyor yukarda yazmış öyle olsa herkes gelir sırf rütbe alacam diye sabah pc yi açar akşam kapatır zaten genel konuşmayımda bazı ergenler var bu foruma gelip rütbe alacam diye foruma bi giriyolar bidahada çıkmıyolar bagımlılık mı nedir anlamadım biri rütbe alıncada dünyalar onun oluyo mutluluktan uçuyor post kasıp flood atıyolar ergenler için diyorum

xxHxxHxx

Uzman üye
17 Tem 2013
1,218
0
Rütbeye göre yönetici seçilmiyor beyler. :) Kafanıza takmayın rütbeyi bu kadar.

Tekrar söylüyorum konuyu saptırmayın burada rütbenin gerekliliğini tartışmıyoruz.
Arkadaşlar sabah bilgisayarı açıp akşama kadar sitede kalır böylece rütbe atlar diyorsunuz fakat sizin de bildiğiniz gibi 15 dakika işlem yapılmayınca otomatik olarak offline oluyorsunuz. Art niyetli bir kişi her 15 dakikada bir yenilemek zorunda, bu da bir yerden sonra zor gelir.

NOT : Geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir uygulama yüzündendir sanırım rütbem tuğgeneralden yarbaya düşmüş fakat rütbe simgem hala tuğgenerallikte. Düzeltililirse iyi olur.

Son düzenleme:

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Tekrar söylüyorum konuyu saptırmayın burada rütbenin gerekliliğini tartışmıyoruz.
Arkadaşlar sabah bilgisayarı açıp akşama kadar sitede kalır böylece rütbe atlar diyorsunuz fakat sizin de bildiğiniz gibi 15 dakika işlem yapılmayınca otomatik olarak offline oluyorsunuz. Art niyetli bir kişi her 15 dakikada bir yenilemek zorunda, bu da bir yerden sonra zor gelir.

NOT : Geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir uygulama yüzündendir sanırım rütbem tuğgeneralden yarbaya düşmüş fakat rütbe simgem hala tuğgenerallikte. Düzeltililirse iyi olur.

Rütbenin önemi olmadığı için bu önerinin gereksiz olduğunu belirtiyoruz dolaylı yoldan..

Azurianlight

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
831
1
22
adam doğru sölüyor yukarda yazmış öyle olsa herkes gelir sırf rütbe alacam diye sabah pc yi açar akşam kapatır zaten genel konuşmayımda bazı ergenler var bu foruma gelip rütbe alacam diye foruma bi giriyolar bidahada çıkmıyolar bagımlılık mı nedir anlamadım biri rütbe alıncada dünyalar onun oluyo mutluluktan uçuyor post kasıp flood atıyolar ergenler için diyorum
Hahaaha

-Akıncı-

Uzman üye
13 Nis 2013
1,847
12
Antalya
Rütbe Her yerde Önemsizdir Hepimiz Toprağın Altına Gidince Rütbe Falana Bakmıcaklar.Önemli Olan Rabbim'in Yoluna Kendini Adamak.

xxHxxHxx

Uzman üye
17 Tem 2013
1,218
0
Normal üyeler için rütbe farketmiyor forumda o yüzden belirtiyorum.

Bu zaten varolan bir sistem ve benim önerim bu sistemde bazı değişiklikler yapılması yönünde. Sistemin gerekliliğini veya gereksizliğini tartışmıyoruz. Asıl gereksiz olan bu yönde yorum yapan üyelerin yorumları.
Bir üst düzey yönetim mensubu da görüşlerini bildirse konunun ilerleyişi açısından güzel olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.