Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddet Hk.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

doktor ve hemşireye şiddetin başlıca nedenleri;
-bu işi kolay zannedip daha sonra içinde yaşadığında pişman olan ve bunun acısını hastalardan çıkaran doktorlar
-müthiş derece de cahil olup şehir eşkiyası gibi davranan ve kendi küçük aklınca herşeyden nem kapıp kavga çıkaran hastalar
-eğitim sistemi
doktor ve hemşireler bu işi seçtiklerinde bazıları sevdiklerinden seçmiyor. zora ki olarak veya doktorluğu çiçek böcek zannederek okuyup sağlıkçı olduklarında işin zorluğunu görüyorlar. alışmak ve sevmek yerine bunu her geçen günü sorun ve problem ediyorlar ve artık işlerine karşı nefret oluşuyor. hali ile gelen hastalardan hınçlarını çıkarıyorlar.
doktor olduktan sonra güneydoğu bölgesine göreve gittiği için işinden nefret eden doktorlar var. ulan doktor dediğin her koşulda yeminini yerine getirip kendisine verilen her görevi yerine getirir ve hastalara bakar. yok ben oraya gitmiyorum, şuraya gitmiyorum ne demek lan..?
gelelim cahil ve ruh hastası hastalara. bunlar bildiğiniz şehir eşkiyaları. kuş kadar beyinleri ile hastaya yapılan ilkyardım müdahalesini veya muayeneyi yeterli bulmazlar. ben kendi gözlerim ile 85 yaşında ki adamın kalp krizi geçirdiği ve onu kurtarmak için direk ameliyata alan ama tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı için doktoru ''sen bilerek öldürdün'' diyerek dövdüklerini gördüm. ulan psikopat manyak adam, 85 yaşında adamın daha ne olmasını bekliyordun..? herif niye bilerek senin hastanı öldürsün.? bu olaydan sonra doktor darp edildi ve dava beraat ile sonuçlandı. üstelik beraat edildikten sonra tehdit almaya başladı.
son olarak eğitim sistemi. lafa gelince sağlık sistemimiz isveç ile yarışıyormuş. sağlık sistemi isveç ile yarışıyor olabilir ama hastaların bilinçsizliği ortadoğunun gelişmemiş ülkeleri ile yarışıyor. herifin ayak serçe parmağı hafif sızlasa kendini hastanede buluyor. hem de böyle aile hekimine de gitmiyorlar. direk devlet hastanesine veya üniversitelere gidiyorlar. halbu ki bu kadar önemsiz kıçı kırık olay için senin orada ne işin var.? Biktir git aile hekimine görün. ama yok illa oralara gelecek. ondan sonra oralarda gerçek ağır hastalar mağdur oluyor.
bir de pişkin pişkin ''bizi neden bu kadar çok bekletiyorsunuz, alt tarafı muayene edeceksiniz'' diyor. bir de bunu pişkin pişkin söylüyor. kendi kendine yaptığı işkenceyi de doktorlara yıkıyor. hasta bu kadar müthiş cahil ve sistemi bilmiyor. bu gibi durumlarda ilk önce aile hekimine gidersin. o seni ilçe sağlık kurumuna gönderir. eğer onlarda gerek görürler ise o zaman devlet hastaneleri veya üniversitelere gidersin.
kısacası nereden tutsanız elinizde kalan vahim bir durum. bir ara devlet bunun için maddi şekilde önlem aldı. gereksiz yere sürekli doktora görünen hastalar için para kesintisi oluyordu. ama malum bu gereksiz yere muayene olan kesim çoğunlukta olunca ve kıyameti de koparınca geri adım attılar. ne diyelim sağlık olsun...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.