Sanal makine dosya aktarımı yapamıyorum

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
windowsdan kopyaladığım nişeyi kalide yapıştıramıyorum örnek bu yazıyı kopyalasam yapıştırmama ctrl sfht c v onlarda işe yaramadı ne yapmam gerek dosyada atamıyorum winden akliye kaliden wine

Moderatör tarafında düzenlendi:

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Cevap: Kali linux kopyalama işlemini yapamıyorum biri el atsın

Dosyaları paylaşıma açman gerekiyor. Tavsiyem vmware olacaktır. Daha basit bir kullanımı vardır

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
GaVz5P.png

Burdan 'Misafir Eklentileri CD kalıbını yerleştir..' deyin sorunun düzelmesi gerek.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Öncelikle Sana Makineden Aygıtlar Yazan Yere Tıklayın. Akabinde Misafir Eklentileri CD Kalıbını Yerleştir Butonuna Tıklayın. Sonrasında Sağ Altta Bir Bildirim Çıkacaktır O Bildirime Tıklayın. Buradan VBoxWindowsAdditions.exe Çalıştır Yazan Seçeneği İşaretleyip Tamam a Tıklayın. Akabinde Next -> Next -> Install Butonlarina Tıklayarak Kurulumu Yapın. Ardından Tekrar Aygıtlara Girin Ve Paylaşılan Pano Kısmına Tıklayın. Buradan Çift Yönlü Seçeneğini Seçin. Birde Sürükle Bırak a Tıklayın Ve Ordan da Çift Yönlü Seçeneğini Seçin. Bunlari Yapınca İşlem Tamamlanmış Olacaktır. Eğer Anlamadiysaniz Bu Videoyu İzleyebilirsiniz.

Iyi Forumlar...

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
kyRPbw.png

Merhaba;

Öncelikle Sana Makineden Aygıtlar Yazan Yere Tıklayın. Akabinde Misafir Eklentileri CD Kalıbını Yerleştir Butonuna Tıklayın. Sonrasında Sağ Altta Bir Bildirim Çıkacaktır O Bildirime Tıklayın. Buradan VBoxWindowsAdditions.exe Çalıştır Yazan Seçeneği İşaretleyip Tamam a Tıklayın. Akabinde Next -> Next -> Install Butonlarina Tıklayarak Kurulumu Yapın. Ardından Tekrar Aygıtlara Girin Ve Paylaşılan Pano Kısmına Tıklayın. Buradan Çift Yönlü Seçeneğini Seçin. Birde Sürükle Bırak a Tıklayın Ve Ordan da Çift Yönlü Seçeneğini Seçin. Bunlari Yapınca İşlem Tamamlanmış Olacaktır. Eğer Anlamadiysaniz Bu Videoyu İzleyebilirsiniz.

Iyi Forumlar...
olmadı ki kali makinesi içine C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxGuestAdditions.iso sanal optik diski yerleştirilemez.

Could not mount the media/drive 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxGuestAdditions.iso' (VERR_PDM_MEDIA_LOCKED).

Sonuç Kodu: E_FAIL (0x80004005)
Bileşen: ConsoleWrap
Arayüz: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
Çağrılan: IMachine {85632c68-b5bb-4316-a900-5eb28d3413df}

Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9214914' Alıntı:
GaVz5P.png

Burdan 'Misafir Eklentileri CD kalıbını yerleştir..' deyin sorunun düzelmesi gerek.

olmadı yorum attım bak onun gibi hata verdi

Moderatör tarafında düzenlendi:
21 Eki 2020
121
4
C/Discord
ben vmware workstation 16 pro kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım fakat vmware 15 sürümündede bu sorun bulunuyor klavye ile ilgili bir indirme uyarısı çıkıyordu indirince düzeliyordu ilk açtığında gösterir remin me later diyordum :) fakat her linuxda bu hata bulunmuyor private kali linux cs olarak geçiyor kullandığım sürüm fakat normal 64bit 2020.3 de bu sorun mevcuttu anlatım berbat oldu sory tek elle yazıyorum bir elim sakatlandı

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
ben vmware workstation 16 pro kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım fakat vmware 15 sürümündede bu sorun bulunuyor klavye ile ilgili bir indirme uyarısı çıkıyordu indirince düzeliyordu ilk açtığında gösterir remin me later diyordum :) fakat her linuxda bu hata bulunmuyor private kali linux cs olarak geçiyor kullandığım sürüm fakat normal 64bit 2020.3 de bu sorun mevcuttu anlatım berbat oldu sory tek elle yazıyorum bir elim sakatlandı

kral indirdim daha ii kurdum sağolsınn

Novice writer

Yeni üye
24 Eyl 2023
17
0
ben oracle vm vare workstation kullanıyorum ama ne panoyu paylaşamıyorum ama ayarlara baktığımda çift yönlü hem pano hem dosya paylaşımı ama ikisinide kullanamiyorum

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
874
anka.html
GaVz5P.png

(Fotoğraf alıntıdır.)

Burada Sürükle Bırak - Paylaşılan Pano - Paylaşılan Klasörler'in 3'ünüde Çift taraflı seç.
Bunu seçtiğin takdirde Local'den Sanal makineye Dosya atabileceksin.

Novice writer

Yeni üye
24 Eyl 2023
17
0
Daha önce bu tür olayları dediğim gibi yapıp çözmüştüm. Yukarıdada bahsedilmiş eğer yukarıda anlattıklarını yaptığın halde hata alıyorsan. Biryerlerde sorun var demek.
Tamamen silip yüklemeyi denedinmi ?
evet
acba sanal makine aracınımı eğiştirsem hyper v nasıl kullanışlımı veya herhangi bi sıkıntı olurmu
yanibu kullandığım la onun arasında bi sıkıntı oluru

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.