SendKeys Kullanımı / VB6

SH!FT

Uzman üye
20 Haz 2009
1,426
0
Merhaba arkadaşlar şimdi SendKeys kullanarak tuş bastırmayı ve Flooder yapımını göreceğiz.

Kod:
SendKeys ("ENTER")            : enter yazar
Sendkeys ("{ENTER}")          : entera basar

Şimdi örnek bir flooder görelim;
9v3uc.jpg

Örnekteki gibi;
Bir adet TextBox
iki adet CommandButton
Bir adet Timer ekliyoruz.

Ve kodları olduğu gibi yapıştırıyoruz.

Dikkat edelim ben timerin intarvalini 1000 olarak ayarladım. Bu şekilde saniyede 1 kere flood atar. İntervaline 100 yazarsak saniyede 10 kere flood atar. Dikkat edelim dedim çünkü intervali çok düşük tutarsanız bilgisayarınız kilitlenir :)

Kod:
Private Sub Command1_Click()
Timer1.Enabled = True
End Sub
Private Sub Command2_Click()
Timer1.Enabled = False
End Sub
Private Sub Form_Load()
Timer1.Interval = 1000
Timer1.Enabled = False
End Sub
Private Sub Timer1_Timer()
SendKeys Text1.Text
End Sub

Deneme;
9v3uv.jpg

Flooder yapmak bu şekildeydi.

Tuş bastırmakta aynı şekildedir sadece kodu biraz farklı en üstte verdiğim gibi.

Diğer Tuşların kodlarını veriyorum tuş basan yada oyun kombosu tarzı bir programı tuş bastırarak yapabilirsiniz.

Kod:
BACKSPACE	{BACKSPACE}, {BS}, or {BKSP}
BREAK	{BREAK}
CAPS LOCK	{CAPSLOCK}
DEL or DELETE	{DELETE} or {DEL}
DOWN ARROW	{DOWN}
END	{END}
ENTER	{ENTER}or ~
ESC	{ESC}
HELP	{HELP}
HOME	{HOME}
INS or INSERT	{INSERT} or {INS}
LEFT ARROW	{LEFT}
NUM LOCK	{NUMLOCK}
PAGE DOWN	{PGDN}
PAGE UP	{PGUP}
PRINT SCREEN	{PRTSC}
RIGHT ARROW	{RIGHT}
SCROLL LOCK	{SCROLLLOCK}
TAB	{TAB}
UP ARROW	{UP}
F1	{F1}
F2	{F2}
F3	{F3}
F4	{F4}
F5	{F5}
F6	{F6}
F7	{F7}
F8	{F8}
F9	{F9}
F10	{F10}
F11	{F11}
F12	{F12}
F13	{F13}
F14	{F14}
F15	{F15}
F16	{F16}
SHIFT	+
CTRL	^
ALT	%

Kolay Gelsin.

Kesinlikle alıntı değildir.
İşine yaradıysa Teşekkür edebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.