Ses Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Ses Sorunu Pro Yardım

Beyler Benim Sorunum Şu Pcde Ses Aygıtı Yok Ses'de Yok...

*Driverlar Yüklü Sorunsuz
*Windowstan Kapatılmamış
*Bios Ayarları Normal

Geçen Ekran Kartını Çıkardım Ses Geldi Fakat Yine Ses Aygıtı Yok Ama Bu Sefer Ses VAR

Daha Önce Böyle Bir Durumla Karşılaşan Veya Çözümünü Bilen Varmı?

Anakart:Biostar (Driver Full Güncel) P4M900-M4
Ekran Kartı: Asus EAH3450 Ati Yongalı
Ses Sürücüsü:Realtek

Arkadaşlar Basit Şeyler Söylemeyin Full Konrtol Ettim Kabloyu Yanlış Yere Takmış Olabilirsin Fln :diablo =)

Cwp Yazanlara Eyw.

18896959.bmp
[/URL][/IMG]

2cd90ab7.bmp
[/URL][/IMG]

52bc726c.bmp
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
driver yüklü olduğu halde olmuyorsa bios geliyor direk aklıma.bios u sıfırla belki sen görememişsindir ayarı.bios sıfırlanınca otomatik olarak onboard audio enable olur.kötü ihtimal ses kartında yanmış olabilir.

cortuk11

Katılımcı Üye
14 Tem 2009
465
0
BİLECİK
aynı dert bende de vardı hıc bır turlu cozememıstım en sonunda öğrendim ki ses kartı (onboar) yanmıs :) bende cok ugrastım ve mecburen bı ses kartı aldım ortalama bır ses kartı da 20-25 ytl arası bılgıne

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Beyler nerdeyse herşeye baktım sorun donanımsal ve 1 hafta sonra kartın garantisi bitiyor teknik servise mail attım hafta içi ***ürücem yada harici bir kart alıp takıcam başka yolu yok yani...Çok Uğraştırdı.cvp veren herkese teşekkürler....

TRNooNTR

Kıdemli Üye
10 Kas 2008
2,519
0
drwxr-xr-x
Aygıt Yöneticisinde Ses İle İlgili Bi Sorun Varmı ?

Yoksa Ustama Katılıyorum..
driver yüklü olduğu halde olmuyorsa bios geliyor direk aklıma.bios u sıfırla belki sen görememişsindir ayarı.bios sıfırlanınca otomatik olarak onboard audio enable olur.kötü ihtimal ses kartında yanmış olabilir.

elrebelde

Katılımcı Üye
8 Eyl 2008
319
0
kayseri
benımde basıma gelmıstı aynı sorun herseyi inceledim ama çözümü bulamamıstım meger benım ekran kartını ses kartı olarak görüyormus öyle tanıtılmıs bilgisayra ondan dolayı ıstersen o konuya bir eğil?

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
benımde basıma gelmıstı aynı sorun herseyi inceledim ama çözümü bulamamıstım meger benım ekran kartını ses kartı olarak görüyormus öyle tanıtılmıs bilgisayra ondan dolayı ıstersen o konuya bir eğil?

Beyler Ses Kartı Onboard Anakart Üzerinde Harici Değil Yukarda Bi Arkadaş Bahsetmiş Biraz Ekran Kartını Çıkardım Ses Geldi Taktım Yine Yok Ekran Kartsız VGA dan Çalıştırıyorum Şimdi Sorun Yok Ama Bi Çözüm Bulmam Lazım Çözen Arkadaşlar Veya BAşından Geçenenler Nasıl Çözdeklerini Yazarlarsa Gerçekten İyi Olur Çünkü Sorun Çıkmaz Bir Sokak Gibi Hiç Netici Yok Bayada Muzdarip Olan Arkadaşlar Var Nette Baya Konu Açlımış Ama Çözüm Tam Olarak Belli Değil Bios Deseniz Pilini Çıkardım Driver Deseniz 10 Türlüsünü Yükledim Ekran Kartı Asus Ati Yongalı ve Ses Aygıtlarında Atı Hd Audio Gözüküyodu Devredışı Bıraktım Yine Yok...Winsows Ses Hizmeti Açık.Aklıma Daha Bişey Gelmiyo Herşey Normal Ve Açık Şimdi Ses Var Fakat Aygıt Yöneticisinde Şu Anda Windows WINMM WDM AUDİO var Üstünde Soru İşareti Var O Kadar Çözemedim Son Olarak Ses Var Ama Ses Aygıtı Yok.. Garip.......... :diablo

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.