Shell Nedir İndex Nasıl Basılır

leaderamateurz

Yeni üye
4 Nis 2023
10
0
Shellin Ne Olduğunu Ne İşe Yaradığını Siteye İndex Basmayı Öğretebilecek Yada Öğreten Baştan Sona Video Varmı Admin Panel Bulma Girme İndex Basma Gibi

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,439
22
3,142
Ağ Kablolarında Geziyor
nacizane tavsiyem şu kelimeleri ;
Shell nedir ?
Siteye index nasıl basılır ?

Aİ'ye googleye veya forumda ki arama motoruna yazabilirsin , videolu için youtube yazabilirsin.
sana dorkda verem intext:shell nedir
tepe tepe kullan

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
741
1
286
Türkiye Cumhuriyeti. 🇹🇷
Shellin Ne Olduğunu Ne İşe Yaradığını Siteye İndex Basmayı Öğretebilecek Yada Öğreten Baştan Sona Video Varmı Admin Panel Bulma Girme İndex Basma Gibi
Merhaba THT Web & Server Güvenliği ve Zafiyetler olan bölümüz mevcut ona, göz atabilirsin.

Privarp

Anka Team Junior
8 Nis 2022
122
41
Index basma, bir web sitesinin hacklendiğine dair bir işarettir ve genellikle forumlardaki sabit indexleri kullanır bu forumdaki kişiler. Shell ise, bir web sitesindeki dosyaları okuyabilmenizi ve dosya yükleyebilmenizi sağlayan bir araçtır. Genellikle index basma işlemi, shell aracılığıyla gerçekleştirilir. Shell, dosya yükleme açığından da kaynaklanabilir.

Admin panelini bulmak için brute force denemeleri yapılabilir. Örneğin, site.com/admin, site.com/cpanel, site.com/piadmin gibi olası admin panelleri aranabilir. Ayrıca, dorklar kullanarak admin panelini bulmak da mümkündür.

Index basma veya shell basma gibi işlemleri gerçekleştirmek için, genellikle açıklardan faydalanılır. Örneğin, admin paneline girip dosya yüklenebilecek bir bölümden c99 veya alfashell gibi shelleri yükleyerek index basılabilir. Ayrıca, inurl:admin/login.php gibi dorklar kullanılarak login bypass açığı bulunabilir ve doğrudan admin panele erişilerek shell basma işlemi gerçekleştirilebilir.

leaderamateurz

Yeni üye
4 Nis 2023
10
0
Index basma, bir web sitesinin hacklendiğine dair bir işarettir ve genellikle forumlardaki sabit indexleri kullanır bu forumdaki kişiler. Shell ise, bir web sitesindeki dosyaları okuyabilmenizi ve dosya yükleyebilmenizi sağlayan bir araçtır. Genellikle index basma işlemi, shell aracılığıyla gerçekleştirilir. Shell, dosya yükleme açığından da kaynaklanabilir.

Admin panelini bulmak için brute force denemeleri yapılabilir. Örneğin, site.com/admin, site.com/cpanel, site.com/piadmin gibi olası admin panelleri aranabilir. Ayrıca, dorklar kullanarak admin panelini bulmak da mümkündür.

Index basma veya shell basma gibi işlemleri gerçekleştirmek için, genellikle açıklardan faydalanılır. Örneğin, admin paneline girip dosya yüklenebilecek bir bölümden c99 veya alfashell gibi shelleri yükleyerek index basılabilir. Ayrıca, inurl:admin/login.php gibi dorklar kullanılarak login bypass açığı bulunabilir ve doğrudan admin panele erişilerek shell basma işlemi gerçekleştirilebilir.
Anlamadım ama genede sağolun

Anladımda Shell ne anlamadım gerisini biliyorum

Privarp

Anka Team Junior
8 Nis 2022
122
41
Anladımda Shell ne anlamadım gerisini biliyorum
Shell aslında genellikle admin paneline eriştikten sonra yüklenen bazı php kodlarıdır yani şöyle siz siteye index basmak istiyorsunuzdur ancak admin panelinden sitenin ana sayfasını değiştiremiyorsunuz diyelim bunu sitedeki admin paneline shell atarak yani 'Yetki yükseltecek bir dosya' atarak sitedeki mevcut dosyaları görüp onları değiştirmenizi sağlar örnek olarak bir shell arayüzü
alfa_team_web_shell_new_release.png

Gördüğünüz gibi aşşağıda sitedeki dosyalar var o dosyaların arasında index.php'yi bulup içerisine girip kendi indexinizin kodları ile değiştirebilirsiniz böylelikle shell atıp sonrada index basmış olursunuz

leaderamateurz

Yeni üye
4 Nis 2023
10
0
Shell aslında genellikle admin paneline eriştikten sonra yüklenen bazı php kodlarıdır yani şöyle siz siteye index basmak istiyorsunuzdur ancak admin panelinden sitenin ana sayfasını değiştiremiyorsunuz diyelim bunu sitedeki admin paneline shell atarak yani 'Yetki yükseltecek bir dosya' atarak sitedeki mevcut dosyaları görüp onları değiştirmenizi sağlar örnek olarak bir shell arayüzü
alfa_team_web_shell_new_release.png

Gördüğünüz gibi aşşağıda sitedeki dosyalar var o dosyaların arasında index.php'yi bulup içerisine girip kendi indexinizin kodları ile değiştirebilirsiniz böylelikle shell atıp sonrada index basmış olursunuz
Anladım bunları öğreten biryer bulabilirmiyim

Privarp

Anka Team Junior
8 Nis 2022
122
41
Anladım bunları öğreten biryer bulabilirmiyim
Tabi forumda bunun hakkında konular var sizlere iki tane atayım.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,035
79
865
lihtgTHT.php
Merhabalar, başlangıç olarak nasıl hacklendiğinin mantığını anlamak ve shell nasıl atılacağına dair aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

RW

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,042
19
1,495
eğitim setini baştan izleyebilirsiniz

freebsd

Üye
24 Nis 2020
132
59
BKZ: Unix Shell, Unix shell - Vikipedi
BKZ: Windows Shell, Windows shell - Wikipedia
BKZ: Web Shell, Web shell - Wikipedia

- Web Shell, işletim sisteminde bulunan komut satırını veya kabuğunu ara bir bağlantıyla daha erişilebilir kılmaya verilen isimdir. Bir yere Web Shell yüklediğinde, sunucu veya bilgisayara erişim yetkisi kazanmış olursun.

- Ahmetin bilgisayarını hacklediğinde, eline ekstradan bir bilgisayar geçeceği gibi, Bir websiteyi hacklediğinde de, eline bir bilgisayar geçecektir. Bu bilgisayar ile ne yapacağın, sana ve isteklerine bağlıdır. Bilgisayarı keyfi niyetlerle kullanmak, silmek, bozmak tamamiyle motivasyonlarına bağlıdır. Websiteye index basmak ise, website sahibine; "Websitenizi ele geçirebildim, haha" demekten ibarettir. Ekstra ünlü bir websiteyse de, müşteri kaybına veya ün kaybına yol açacaktır. olayın özeti budur.

- Şimdi senin asıl soracağın şey, index atmak, index fırlatmak, indexi ters fırlatmak değil de, BİLGİSAYAR NASIL HACKLENİR, GÜVENLİK AÇIKLARI NASIL OLUŞUR, OWASP TOP 10 VULN NEDİR, gibi olmalıdır.

- Best Regards

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.