Şifreli Winrar dosyasına virüs bulaşırmı ?

31 Eki 2012
71
0
Dubai
Benim pcye çok sayıda virüs bulaşmış ve C-D format atmaya karar verdim windows 7 var rar olarak bilgisayrda şifreli buna virüs bulaşırmı bulaşma ihtimali yoksa kuracamda benimde bir bilgim olmadıgı için sorayım dedim

ShaaDooM

Uzman üye
14 Şub 2012
1,944
2
İstanbul
şifrelersen bulaşamaz sanırım. virüs de sonuçta bir program ve nasıl çalıştığına, çalıştırılacağına bağlı. ama sıkıştırılmış dosyaların şifrelenmesi demek, virüs taramasında bu dosyaların pas geçilmesi anlamına gelir. şimdilerde bu tür dosyalar pas mı geçiliyor yoksa tehlike barındırıyor şeklinde işaretleniyor mu bilmiyorum. ayrıca virüs bulaşmasına gerek yok, bozulması yeterli

Zararlıyı yazanın amacına ve klasörlerinizi şifrelemek için kullandığınız yazılımın algoritmasına,şifrenizin güvenilirliğine göre farklılık gösterebilir.

iyi günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.