Sigarayı Bırakıyorum :) 24.02.2023

IByScream

Katılımcı Üye
24 Eyl 2013
703
10
Merhabalar sigarayı bırakmak istiyorum dün akşam son sigaramı içtim ve bu sabah itibari ile yani 24.02.2023 tarihi ile sigarayı bırakma kararı verdim bu konuda forumdan daha önce bırakmış deneyimli olan arkadaşların bana yorumlarla motive etmesi ve krizler olursa nasıl başa çıkmam gerektiğini konuşabileceğim arkadaşlarım yardımcı olmasını umuyorum belki bu konu başkalarınada vesile olur hadi bakalım başlıyoruz.

Sigara Bırakma Tarihim = 24.02.2023

5 Haz 2022
51
46
Ginnungagap
Ben şuanda içiyorum fakat 2 defa bırakma girişiminde bulundum. İlk 72 saat fazla zorlanıyosun, sonrasında daha rahat hale geliyor ve cidden verimli bi uyku uyuduğunu hissediyorsun. Eğer spor yapıyorsan orada da etkisini çok büyük ölçüde görüyorsun. Umarım bırakırsın, bol şans.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,883
926
Önündeki iki büyük engeli asmissin, tebrik ederim

1. Sigarayi birakmaktan korkmak.

2. Sigarayi birakmaktan korkmaktan korkmak.

Tavsiye edebilecegim sey ise, biraktiktan sonra ne kadar zaman gecerse gecsin, ne kadar kendinden emin olursan da ol , artik tek bir firt bile almaman.

Ayrica Allen Carr'den "Sigarayi birakmanin kolay yolu" diye bir Bestseller var, bu kitabi kesinlikle tavsiye ederim. Cok farkli bir bakis acisi.

Sigarayi birak, iste ne bileyim, kafanda bitir, kendini zorlamalisin, irade meselesi gibi veya benzeri tavsiyelerde bulunan bir kitap degil. Bilakis tam tersi, ama ise yariyor :)

Hatta daha kitap bitmeden bile sigarayi biraktigini biliyorsun :)

Düsünsene, bu kitap benim elime gectiginde sigarayi birakma gibi bir düsüncem bile yoktu.( Günde 2-3 Paket sigara tükettigim dönemler) Tamamen bir sans eseri olmustu yani. Zaten Ilk bir iki sayfayi okuyunca otomatikman devam ediyorsun.

Kitabin sana da yardim edecegine inaniyorum.

Kolay gelsin

Son düzenleme:

humortayyip

Yeni üye
18 Şub 2023
29
18
Merhabalar sigarayı bırakmak istiyorum dün akşam son sigaramı içtim ve bu sabah itibari ile yani 24.02.2023 tarihi ile sigarayı bırakma kararı verdim bu konuda forumdan daha önce bırakmış deneyimli olan arkadaşların bana yorumlarla motive etmesi ve krizler olursa nasıl başa çıkmam gerektiğini konuşabileceğim arkadaşlarım yardımcı olmasını umuyorum belki bu konu başkalarınada vesile olur hadi bakalım başlıyoruz.

Ben hiç kriz yaşamadım fakat kaçak tekel 3000 iç bir kere zaten miden bulanıyor bidaha içesin gelmiyor

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
209
392
Calculus Δy/Δx
Sigarayı bırakınca sinirlenme, acıkma, kriz vb neye göre oluyor?
Orta 2 de paket taşımaya başlamış insanım, lise 3 gibi sıkıntısız bıraktım. Sinir krizleri vb yaşamadım öyle şeyler, normalde nasılsam yine aynıydı.

17 Ocak 2023
195
67

Bende iciyom ama bizde bu hayat varken sigaradan ölmeyiz

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
209
392
Calculus Δy/Δx
Tavsiyem bence sigarayı bırakacağım, bu son sigaram diye kendini şartlama. Rahat ol, arada bir iç yine. Yavaş yavaş bırak, diğer türlü zannımca insan tekrar başlıyor. Onun için rahat bir şekilde yavaşça bırak. Hem zaten aniden bırakmak zararlı diyorlar :D

Ben hiç kriz yaşamadım fakat kaçak tekel 3000 iç bir kere zaten miden bulanıyor bidaha içesin gelmiyor
Aile de 3000 içenler var, aksine çok beğeniyorlar 😂 Triyakisi olmuşlar... Diğer sigaraları beğenmiyorlar.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,883
926
Tavsiyem bence sigarayı bırakacağım, bu son sigaram diye kendini şartlama. Rahat ol, arada bir iç yine. Yavaş yavaş bırak, diğer türlü zannımca insan tekrar başlıyor. Onun için rahat bir şekilde yavaşça bırak. Hem zaten aniden bırakmak zararlı diyorlar

Sigarayi azaltmak psikolojik bir iskence olur. Yedigin yemegin keyfine bile varamazsin.

Daha yemegin bitmeden bile, yemek ardi olan sigarada kalir aklin, veya o kendine izin verdigin sigara icme zamanini kovalar durursun.

En kolayi kesip atmak. Zaten azaltilan sigaralar en gec 1 ay sonra yine yerine gelirler ;)

Eger birakma korkusunu asamiyorsak su sekilde düsünebiliriz. Sigara icmeye geri dönüs her zaman mümkün, kaybedebilecegimiz bir sey yok

Trenbolone

Üye
28 Ocak 2023
209
392
Calculus Δy/Δx
Sigarayi azaltmak psikolojik bir iskence olur. Yedigin yemegin keyfine bile varamazsin.

Daha yemegin bitmeden bile, yemek ardi olan sigarada kalir aklin, veya o kendine izin verdigin sigara icme zamanini kovalar durursun.

En kolayi kesip atmak. Zaten azaltilan sigaralar en gec 1 ay sonra yine yerine gelirler ;)

Eger birakma korkusunu asamiyorsak su sekilde düsünebiliriz. Sigara icmeye geri dönüs her zaman mümkün, kaybedebilecegimiz bir sey yok
Bilmiyorum ya kişiden kişiye göre değişir ama çok kasmamak lazım bence
Şahsen kendimi hiç bıraktım, bırakıyorum, bırakacağım diye şartlamadım. Yavaş yavaş rahat takıldım, kendiliğinden oluverdi :D

Son düzenleme:

CobraAkar

Yeni üye
29 Eki 2022
26
19

Bende cok kez birakmistim

hoaydar

Ar-Ge Ekibi
18 Ocak 2023
492
417
/system32

Bende bırakmaya karar vermiştim ve verdiğim en mantıklı karar olarak değerlendiriyorum her canım çektiğinde ağzıma bir naneli sakız atıyorum birde hareketli bir şarkı açıyorum ve o istek köreliyor eğer gerçekten bırakıcam diye kendinizi şartlarsanız gerçekten başarırsınız
Hedefinize ulaşmanız dileğiyle
İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.