site tıklama kodu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByFaCiA27

Katılımcı Üye
5 Haz 2010
604
0
s.a arkadaşlar direk konuya giriyorum.ben sitemi tasarlıyorum ve bir linke kaç kere tıklandığını yazan kodu nasıl yapabilirim? mesela şu linke x defa tıklandı veya şu dosya x defa indirildi diye.

Agemon

Özel Üye
22 Ocak 2010
6,476
1
buyur kardeşim sitene tıklama sayacı

<HTML>
<HEAD>
<TITLE> Clicker Counter Thingamajig </TITLE>
</head>

<body>

<script type="text/javascript">

var clicks = 0;
function linkClick(){
********.getElementById('clicked').value = ++clicks;
}

********.write('<a href="#" onclick="linkClick()">Click Me!</a>');

</script>

You have clicked the link <input id="clicked" size="3" onfocus="this.blur();" value="0" > times.

</BODY>
</HTML>

Download sayacı

1- İlk olarak aşağıdaki kodu not defterine kaydediyoruz ve sonrasında farklı kaydet yapıp ismini sayac.php yapıyoruz

<?php
$myFile = "say.txt";
$fh = fopen($myFile, 'r');
$theData = fread($fh, filesize($myFile));
fclose($fh);

$theData = $theData + 1;

$myFile = "say.txt";
$fh = fopen($myFile, 'w') or die("can't open file");
fwrite($fh, $theData);
fclose($fh);

header("********: BURAYAYUKLENECEKOLANDOSYAYININADINIYAZ.UZANTISIDABURAYA");
?>

2- Tekrar bir note defteri açıyoruz ve bunu da boş haliyle say.txt olarak kaydediyoruz.
3- Bu 1ve2 de bahsettiğim iki dosyayı FTP ile yüklenecek dosya ile aynı yer olmak şartı ile sitemize atıyoruz.
4- Son olarak yüklenecek dosyanın linkini şu şekilde veriyoruz <a href="sayac.php">Download</a>
5- Kaç kere yüklendiğini göstermek için ise

<?php
$myFile = "say.txt";
$fh = fopen($myFile, 'r');
$theData = fread($fh, filesize($myFile));
echo $theData;
fclose($fh);
?> <a href="http://www.sitekodlari.com">Kere Yüklendi</a>

giris15

Üye
25 Haz 2010
80
0
arkadaŞlar bana kalirsa herkese html yİ ÖĞrenmelerİnİ Önerİrİm bu arada agemon arkadaŞimizada yardimlarindan dolayi teŞekkÜrler kİb saĞlicakla kalin..,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.