Siteyi Nasıl Düzenlerim

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
Cevap: Site Düzenleme Yardım

Sanırım o kişi ben oluyorum :)
Dosya yöneticisine sitenin dosyalarını yükleyebilirsin ama nasıl site dosyası oluştururum diye soracak olursan hazır temalı siteler var kendim kodlamak istiyorum dersen html öğrenmelisin. Ne yapmak istediğini söylersen yardımcı olabilirim.

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
Cevap: Site Düzenleme Yardım

Sanırım o kişi ben oluyorum :)
Dosya yöneticisine sitenin dosyalarını yükleyebilirsin ama nasıl site dosyası oluştururum diye soracak olursan hazır temalı siteler var kendim kodlamak istiyorum dersen html öğrenmelisin. Ne yapmak istediğini söylersen yardımcı olabilirim.

ilk defa kurduğum için ve bu işlerde yeneyim yani bilgim 0 tema yapıp oyun indirme apk veya kitap pdfleri linkleri kısaltarak para kaznamayı hedefliyorum yardımcı olursan çok seviniirim o kişi sensin bu arada :)

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
Hocam 0 bilgim var diyorsun ve daha hiçbir şey öğrenmeden site kurmaya çalışıyorsun. Sana git uzman ol demiyorum ama html, css, php, javascript, database, sql, genel açıklar, seo, domain-hosting bunları öğrenmen lazım.

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
Hocam 0 bilgim var diyorsun ve daha hiçbir şey öğrenmeden site kurmaya çalışıyorsun. Sana git uzman ol demiyorum ama html, css, php, javascript, database, sql, genel açıklar, seo, domain-hosting bunları öğrenmen lazım.

Hocam kızmayın sakin :) haklısınız önereceğiniz ücretsiz kurs varmı youtubede olbr basit bir dil olan

Skarter

Uzman üye
9 Tem 2015
1,676
1
Uganda
Wordpress tabanlı site yapabilirsin daha kolay olur senin için ve bunun içinde çok özel bir plugin var Elementor Plugin kullanmanı tavsiye ederim sayfa düzenleyici olarak kullanlır iyi forumlar.

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
ilk defa kurduğum için ve bu işlerde yeneyim yani bilgim 0 tema yapıp oyun indirme apk veya kitap pdfleri linkleri kısaltarak para kaznamayı hedefliyorum yardımcı olursan çok seviniirim o kişi sensin bu arada :)
Hocam böyle bir site yapmayı planlıyorsanız tema yapmak HTML ile çok kolay. Ama hareketli bir şeyler olsun resim mousemi takip etsin falan diyorsan HTML'in yanında biraz javascript'de öğrenebilirsin. Apk, kitap pdfleri indirmek için yapıcaksan zaten kodlarda başına "download:" koyunca çok kolay bir şekilde oluyor. (APK, exe vb. dosyalarında onu yapmana bile gerek yok aslında çünkü tarayıcılar o dosyala linkine tıklayınca direkt indirme başlıyor.) Link kısaltma olarak pek bir bilgim yok ama bildiğim kadarıyla mantığı: Senin sitene geldiğinde, linke tıklayan kişi senin siten kısalttığın linke otamatik yönlendiriyor. Yanlışım varsa kusura bakmayın hocam.

Bonus: Hocam siten geliştikten sonra muhtemelen bir kullanıcı girişi yapmak isteyebilirsin. Bunuda "phpmyadmin" gibi programlar kullanabilirsiniz.

Hocam yukarıda vermeyi unutmuşum. HTML'yi en basit not defteri ile yapabilirsin. Ama güzel renkli düzenli olsun diyorsanız ben "Visual Studio Code" kullanıyorum. Güzel bir program öneririm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.