Sizce Uzaya Milyon Dolar Harcamak Mantıklı Mı?

Uzay araştırmaları için büyük paralar harcamak mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    10

DarkVega

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
486
1
Çıktı Bu :)
Selamun aleyküm arkadaşlar ben ve arkadaşlarım okulda münazara yapacağız. Bu münazara için bi anket yapmaya karar verdim. Lütfen cevaplayın ki elimizde bir döküman bulunsun :)

Sizce Uzayı Araştırmak için Büyük Paralar vermek Doğru mu?

Lawliet123

Kıdemli Üye
31 Tem 2016
2,558
6
Dünyaya Yararlı Birçok Şeyi Bulabiliriz Gibi Geliyor,Evet Mantıklı.Ama Bekle Tam Olarak düşündüklerimi söylemedim birazdan postu editleyeceğim

EDİT : Bence evet doğru çünkü maden kaynakları gibi bir sürü kaynağı bulabiliriz gibime geliyor
mesela bir gezenin tamamının elmastan olduğu bulunmuş
belki o pek işe yaramaz
ama kömür,petrol gibi bir şey bulursak ?

hatta dahada iyisi bunları kullanmamızı gerektirmeyecek yeni madenler bulabiliriz
sadece madenlerle sınırlı değil

(eğer var ise)bitki,yaşam form'u,işimize yarayabilecek gazlar,işimize yarayabilecek yeni sıvılar,işimize yarabilecek yeni katı maddeler,sonsuz uzayda sınırsız enerji kaynağı gibi bir şey de bulabiliriz

Yazacak daha çok yazım var ancak sizi sıkmak istemiyorum,bu kadarı yeterlidir inşallah

Son düzenleme:

Oxicroos

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,093
0
Asthar
Sen O Paralar Geri Dönmüyor mu Sanıyorsun? Mars Toprağından Bir Örnek İçin Ne Kadar Paralar Teklif Edildiğini Duysanız

DarkVega

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
486
1
Çıktı Bu :)
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ama konu altına yazmak yerine konunun başındaki anket kısmından cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Neden doğru olmasın ? Acunda ki kaynaklar bitince uzayda ki kaynaklar sömürülmeye başlanacak. Ki diğer devletler bunu şimdiden yapıyor, araştırmalar yapıp kaynak arama peşindeler. Nasa boşuna gitmiyor uzaya, her şeyin bir sebebi var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.