# SQL Açık Tespiti-SQLMAP İle Database Çekimi-İndex Basma #

7 Ağu 2023
99
55
Bu Tarz Yüzeysel Konular Geliştirmez
Asıl amaç sqlmap ile otomatik exploit etmek değil zafiyeti anlamak ve bunu script derecesinde tespit etmek ve tekniğe inmek önemlidir diye düşünüyorum zaten aynı konudan forumda bir çok kez açıldı ama yinede elinize sağlık

Floria1

Katılımcı Üye
25 May 2023
900
530
Bu Tarz Yüzeysel Konular Geliştirmez
Asıl amaç sqlmap ile otomatik exploit etmek değil zafiyeti anlamak ve bunu script derecesinde tespit etmek ve tekniğe inmek önemlidir diye düşünüyorum zaten aynı konudan forumda bir çok kez açıldı ama yinede elinize sağlık
dediklerinize katılıyorum fakat ben bazı sorulara cevap vermek istedim,"sqlmap ile index basma" adında birçok konu var fakat sadece database çekmeyi göstermişler, benim yapacağımın yani senaryoyu tam olarak göstererek daha iyi anlaşılacağını düşündüğüm için böyle bir konu açtım. Teşekkürler

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
Admin kullanıcı adı ve şifreleri,user veya admin isimli db lerde olur veya bunlara benzer isimlerde olabilir, zone basma değil index basma vardır indexi kendimize göre özelleştiririz veya forumun kendi indexleri vardır o indexleri basarız sonrasında sayfanın o anki halini kaydetmek için zone alma sitelerinden zone alırız
zone ne işe yarar peki onu anlamadım index bastıktan sonra kanıtlamıs mı oluyoruz

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
çok güzel olmuş reyiz senden tek bir isteğim bu sqlmap ile alakalı 0 dan başlayıp anlatacak şekilde bir ders oluşturup atsan yeni başlayan garibanların çok duasını alırsın reyiz.

Floria1

Katılımcı Üye
25 May 2023
900
530
çok güzel olmuş reyiz senden tek bir isteğim bu sqlmap ile alakalı 0 dan başlayıp anlatacak şekilde bir ders oluşturup atsan yeni başlayan garibanların çok duasını alırsın reyiz.
Teşekkürler,sqlmap ile ilgili birçok konu var böyle bir konuda ben açarsam fazlalık olur diye düşünüyorum
konu ve anlatım gerçekten harika en sade şekliyle
Teşekkürler
Teşekkürler

kaoshacked

Yeni üye
12 Tem 2010
3
2
Teşekkürler ama sql direk indirirken sanırım kurulumu yapmak gerekiyor bunun için forumda konu mevcut mu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.