SQL Server 2016 Bağlanma Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
Merhaba.

Dreamspark üyeliğim üzerinden SQL Server 2016 Enterprise sürümünü indirdim kurdum. Daha sonra Management Tools lazımmış onuda kurdum. Fakat yönergeye uymama rağmen bir türlü bağlanamıyorum şu ekranı sürekli görüyorum;

rE3dBB.jpg

bütün yolları denedim (hizmetlerden SQL serverla ilgili ne varsa etkinleştirdim, çalıştırdım) güvenlik duvarını kapattım, güvenlik duvarından yeni kural oluşturdum her yolu denedim kısaca çözüm bulamadım.

Bu cahil adamı aydınlatrısanız memnun olurum.

Son düzenleme:

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Yerel. Kendi bilgisayarımda tutacağım verileri.

"SQL Server Configuration Managemet" programını açıp "SQL Server Services -> SQL Server (MSSQLSERVER)"

Varsa bunu denermisiniz şuanda sql server kurulu değil açıp bakamıyorum.

birde localhost üzerinde kullanacaksanız localhost vs. açık olup olmadığını kontrol edermisiniz bağlantılı olabilir bu hatayla.

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
"SQL Server Configuration Managemet" programını açıp "SQL Server Services -> SQL Server (MSSQLSERVER)"

Onu en başında yaptım zaten. Diğer seçeneği kullanmıyorum zaten. Kendi bilgisayarımda bağlantıyı yapacağım.

Server Name kısmını yazıyorum database seçeneğini seçiyorum ancak hata sürekli karşıma çıkıyor.

Tam bunları yazarken Server Adını ".(nokta)" olarak belirtince aşırı ilginç bir şekilde problem çözüldü.

Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.