svchost.exe Lütfen yardım

Shizuku

Yeni üye
19 Ocak 2013
38
0
S.a arkadaşlar, bilgisayarımda svchost.exe diye bir exe var kapatıyorum yeniden açılıyor, cpu'm az ve bir kısmını (sanırım gereksiz) bu programa veriyorum. Kapatmak için ne yapmam lazım?
m02k6.png

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
1
42
Bulundugu dızıne gıdıp sılebılırsın wındowsun ıcınde çalısır ama sıstem svchost.exe sıstem dosyasıdır aynı zamanda her pc de vardır o exe

Shizuku

Yeni üye
19 Ocak 2013
38
0
Kafedeki bir bilgisayara baktım, yoktu daha doğrusu cpu kullanımına göre sıraladım svchost gelmedi, ya yok yada çok az cpu kullanıyor. Benim bilgisayarımda niye bu kadar çok cpu kullanıyor anlamadım?

Shizuku

Yeni üye
19 Ocak 2013
38
0

Svchost.exe bilgisayardaki işemlerin gerçekmeşini sağlar.
Yan tarafta özelliklerini görebilirsin.
Kapatırsan bilgsayarında problemler çıkabilir.

Çok cpu yiyor ? önceden böyle değildi ne olduysa artık bilmiyorum ama böyle olmaya başladı. Ne yapsam bilemedim görevi sonlandırıyorum yine açılıyor. yediği cpu beni rahatsız ediyor. Zaten bilgisayarım sağlam değil :/

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
1
42
Çok cpu yiyor ? önceden böyle değildi ne olduysa artık bilmiyorum ama böyle olmaya başladı. Ne yapsam bilemedim görevi sonlandırıyorum yine açılıyor. yediği cpu beni rahatsız ediyor. Zaten bilgisayarım sağlam değil :/

ıyı ozaman wındowsun ıcıne gır aramadan arattır svchost.exe dıye gızlı dosyaları goster de klasorlerden ondan sonra sıl ordan sende kurtul oda kurtulsun ama sıstemsel hatalar gorursun sonra deme su çalısmıyor bu çalısmıyor dıye sıstem dosyasıdır o cunku

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
svchost Service Host demektir. Yani servis ortamı. Bazı servisler kendilerine uygun ortam oluşturmak için açarlar. Bazıları ise gruplanıp hep beraber tek bir thread ve tek bir svchost açarlar.

svchost'u kapatırsan minimum 1 servisi de kapatırsın. Büyük ihtimalle servis kendini ve kendi svchost.exe'sini geri açar.

Anlayacağın svchost windows'un kullandığı bir dosya. Kapatmaman gerekir. Bilgisayardan bilgisayara miktarı değişebilir çünkü çalışan servis sayısı değişiktir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.