TC Kimlik İle Üye Olmak HK.

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Sitelere üye olurken verdiğimiz tc kimlik nosu ilerde canımızı sıkarmı arkadaşlar ? Borç yolsuzluk gibi işlerde ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

4UR0R4

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
670
6
T.C
Ne Tür Verdiğin Sitelere Bağli + Siteler Hacklenirse Tc Kimliğine De Ulaşilabilir Oyuzden İnternet Üzerinden Devlet Siteleri Hariç Başka Biryere Yazmayiniz

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Ne için istediğine bağlı olarak değişir. Örneğin bir oyun sitesine üye olurken gerek yok fakat birşey satın alırken fatura kesmek için mecburi olarak Tc. kimlik numarası istiyebilirler. Bu yüzden kayıt olmadan önce gerekli belgeleri varmı ? vergi levhası yada işe özel belgeler gibi(örneğin hostingler de yer sağlayıcı belgesi). Ek olarak şu var günümüzde tc kimlik numarası birçok yolla edinilebiliyor zaten o yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:

Aspect's

Uzman üye
15 Mar 2017
1,170
19
Ankara
Merhaba değerli üyemiz TC Kimlik Numarasını vereceğiniz sitede bizim sitemizde olduğu gibi bağlantının yanında "Güvenli" yazar ise rahatlıkla verebilirsiniz.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Ben Sunu Anlamadımda Bazı Bilişim Firmaları Tc Kimlik İstiyor?

Fatura kesebilmek için mecburi olarak istiyorlar.

Merhaba değerli üyemiz TC Kimlik Numarasını vereceğiniz sitede bizim sitemizde olduğu gibi bağlantının yanında "Güvenli" yazar ise rahatlıkla verebilirsiniz.

Https şuan her yerden ücretsiz bir şekilde bilgi vermeden bulunabilecek birşey sakın ona kanmayın.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Ücretsiz olarak verilmesine rağmen hala birkaç arkadaş kullanmadığı için işine geliyor.
Tanınmamış siteler de şuana kadar "Güvenli" bağlantısı göremedim.

20 den fazla sitem var ve hepsinde güvenli yazısı var emin olabilirsin :) Kullanıp kullanmamak ayrı bir mesele. Eğer script htttps desteklemezse onu uyarlamak gerekir bundan dolayı uğraşılmıyordur muhtemelen yada önemini bilmiyorlardır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.