Telefon data kapatma

duhiw

Yeni üye
16 Kas 2023
25
1
Sa arkadaşlar acilen size ihtiyacım var al sat yapan bir kişiyim karşı tarafa güvenmesi için telini vermiştim Türkiye numarasıydı gsmden bulunmuyor benimki açık galiba emin değilim açıksa nasıl kapatabilirim ve bu kişi ciddi şeyler yapabilir mi en çok nasıl kapatacağıma dair bilgi verirseniz sevinirim

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
211
ARS3F
Anladığım kadarıyla telefon numaranızı vermişsiniz ve bununla bilgilerinizin bulunup bulunamayacağını mı soruyorsunuz daha düzgün yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
221
96
Moderasyon
Sa arkadaşlar acilen size ihtiyacım var al sat yapan bir kişiyim karşı tarafa güvenmesi için telini vermiştim Türkiye numarasıydı gsmden bulunmuyor benimki açık galiba emin değilim açıksa nasıl kapatabilirim ve bu kişi ciddi şeyler yapabilir mi en çok nasıl kapatacağıma dair bilgi verirseniz sevinirim
Dost merhaba
Konuda bize vermiş olduğun bilgilerle şöyle anlaşılıyor
Anladığım kadarıyla telefon numaranızı vermişsiniz ve bununla bilgilerinizin bulunup bulunamayacağını mı soruyorsunuz daha düzgün yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim
Böyle birşeyse bilgilerinin bulunmaması gibi birşey mevcut değil bu numara bulma sistemleri birer veritabanındadır.Yani silme,değiştirme,gizleme gibi şeyler imkansızdır.
Ayrıca bimcell vb. gibi hatların telegramda gizli olanları satılıyor bu şekilde bulunmanız zorlaşabilir.

Ticaret yaparken güvence amaçlı önceki yaptığınız işlemlerden ".... kişisinden ...... ürün aldın güvenilirmiyiz ?" Adında soru sorup bunlar fotoğrafını alıp güvence olarak attabilirsin.

İyi ticaretler.İyi forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,408
969
Merhabalar

telefon numaranızı sağlayıcıdan kapatabilirsiniz artık telefon isim soy isim üzerinden bir çok şey bulunuyor panel vs vs ama endişe edecek bir şey yok henüz sanaldan yapılacaklar kısıtlı en fazla sms bomber atar yada size tanıdıklarınızın isimlerini söyleyerek vs korkutur eğer bu duruma gelirse verdiğiniz kişi belli verirken bir kağıda imza atmak çok önemlidir söz uçar yazı kalır sonuçta.

İyi Forumlar

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Endişe edecek bir durum yok
Operatör servislerini etkileyemez ve ayrıca Turkcell Vodafone Türk Telekom kullandığınız operatör hizmeti hangisi ise Play Store üzerinden uygulamasını indirin bu ek kimlikler hizmeti oluşturur (Tıpkı banka uygulamaları gibi numaranızı cihaz üzerinde eşleştirmesi gibi) sizin adınıza cihaz sistem tanımlanır ve kullanıcı olarak size ihtiyaç duyar.

Telefon data kapatma
Bu işlem için
"Hardreset" tarzı yol izlenir.
>: Recovery mod Wipe Data
>: Wipe All Data
Data kapatma operatör için soruyorsan yukarıda ki metni tekrar oku

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,320
334
Hat sizin adınıza veya akrabanız adına değilse boş ver. Ama tam tersiyse max yapabileceği sms bomber, call bomber atar veya malum sitelerden kişisel bilgilerini bulabilir fazla kafaya takmamak lazım sms bomber atarsa Google sms kullan engelliyor call bomber atarsa attığı numaraları engelle zaten Türkiyede calisan 1 veya 2 api var

duhiw

Yeni üye
16 Kas 2023
25
1
Reis diyorumki bazı kişilerin telefondan panelde bilgileri bulunmuyor ya bende nasıl yapabilirim diye soruyorum benimki Turkcell ben panelde bilgilerimin telefondan bulunmasını istemiyorum cevaplarınız için teşekkür ederim

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
211
ARS3F
Reis diyorumki bazı kişilerin telefondan panelde bilgileri bulunmuyor ya bende nasıl yapabilirim diye soruyorum benimki Turkcell ben panelde bilgilerimin telefondan bulunmasını istemiyorum cevaplarınız için teşekkür ederim
Şöyle bi şey sen datadaki eski bilgileri değiştiremezsin data tarhine göre bilgiler değişir örnek veriyorum 2015se o zamanki bilgiler 2015teki bilgileriniz 2023 ise 2023teki bilgileriniz TC kimlik ve aile bilgilerinizi değiştirmeniz imkansız ama telefon numaranızı değiştirirseniz size panelden ulaşamazlar bilgilerinize, yani telefonunuz panelde çıkıyorsa operatöre gidip başka bir numarayla değiştirdiğiniz vakit artık isimden ulaştıkları numara sana ait olmayacaktır tek yolu bu datadaki bilgileri değiştiremezsin.

Son düzenleme:

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,320
334
Şöyle bi şey sen datadaki eski bilgileri değiştiremezsin data tarhine göre bilgiler değişir örnek veriyorum 2015se o zamanki bilgiler 2015teki bilgileriniz 2023 ise 2023teki bilgileriniz TC kimlik ve aile bilgilerinizi değiştirmeniz zor ama telefon numaranızı değiştirirseniz size panelden ulaşamazlar bilgilerinize falan yani telefonunuz panelde çıkıyorsa operatöre gidip başka bir numarayla değiştirdiğn vakit artık isimden ulaştıkları numara sana ait olmıycaktır tek yolu bu datadaki bilgileri değiştiremezsin.
Dostum sürekli güncelleniyor daha geçen yeni hat aldım hop direk panelde onu geçtim yeni doğan bebeklerinki var

Sebebi ise adamlar örnek bir devlet yetkilisine rat veya stealer atıyor şifreleri alıyor ordan data çekiyor aslında 2fa olsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

duhiw

Yeni üye
16 Kas 2023
25
1
Dostum sürekli güncelleniyor daha geçen yeni hat aldım hop direk panelde onu geçtim yeni doğan bebeklerinki var

Sebebi ise adamlar örnek bir devlet yetkilisine rat veya stealer atıyor şifreleri alıyor ordan data çekiyor aslında 2fa olsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
Evet reis baktım sonuç bulunmuyor veya farklı çıkar başkalarında cevaplarınız için teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.