Telefon rootlama olayı(?)

SagopaKajmer Kolera

Katılımcı Üye
3 Nis 2012
738
1
Nereye..
Beyler şimdi ben yeni bi telefon aldım yani 1 ay falan oldu alalı. İyi güzel hoş telefon kullanıyorum. Şimdi bi oyun indirdim, kolay kolay alamıyorum çoğu itemi yani çok pahalı, hile programlarına baktım ama bütün programlar root istiyor. Bu root olayı ne? Garnti kapsamından çıkar falan diyorlar riskli vs. Yani ben rootlarsam, bi daha geri getiremez miyim?

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
Root attığın gibi unroot da atabilirsin. Root attılmış bir telefonunda sistematik bir hata oluştuğunda (brick gibi) garantiye gönderdiğinizde tamir etmeden geri gönderirler.

Arthur45

Yeni üye
28 Ocak 2015
49
0
Kardesim telefona format attiktan sonra garantiye giriyor root telefona ust duzey erisim olarakta bilinir yani apk oyun hileleri rahatlikla çalistirabilirsinformat atmadan önce rootu kaldirmayi unutma

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
Root attığında telefonuna virüs girmez root attığın için telefonun zarar görmez. Root atılmış telefona istersen unroot yapıp eski haline getirebilirsin yada yeni room yükleyip yeniden işletim sistemi kurabilirsin. Ben telefonumu aldıktan bir hafta sonra root attım çünkü telefonum yavaştı, root attım ve cpu hızını ve zamanlayıcısını ayarlayan bir aracı program indirdim. Root atmadan önce bu işlem telefonun için gereklimi değil mi ilk önce ona karar ver.
Bir sorun olursa biz buradayız :)

Evilseed

Uzman üye
4 Haz 2014
1,041
0
Root attığında telefonuna virüs girmez root attığın için telefonun zarar görmez. Root atılmış telefona istersen unroot yapıp eski haline getirebilirsin yada yeni room yükleyip yeniden işletim sistemi kurabilirsin. Ben telefonumu aldıktan bir hafta sonra root attım çünkü telefonum yavaştı, root attım ve cpu hızını ve zamanlayıcısını ayarlayan bir aracı program indirdim. Root atmadan önce bu işlem telefonun için gereklimi değil mi ilk önce ona karar ver.
Bir sorun olursa biz buradayız :)

hocam sizin ne kadardır rootlu telefonunuz

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Öncelikle telefon garanti dışı kalır. Root yaparak telefonun bütün özelliklerine erişebilirsin. Ve ayrıca root izni isteyen prgramları da kullanabilirsin. Ama dikkat et rootlarken telefonu çöp yapma şansın da var :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.