Telefon Seçiminde Kararsız Olmak

unbearable

Uzman üye
17 Eki 2010
1,361
0
Balıkesir
Sevgili THT Ailesi merhabalar,

Bundan 2 yıl önce huawei p20 lite marka en sevdiğim renk olan mavi renk telefon almıştım. Ekranı sararınca garantiye yolladım ve 2 gün içinde ekran değişimi yapıp gönderdiler. Daha sonra yine bir ekran sararması oluştu ve ben telefon değişim talebimi belirttim. Akabinde yeni bir cihaz gönderildi. Maalesef bu sefer stoklarında mavi renk olmadığı için siyah rengi tercih etmek zorunda kaldım. Bu yeni gelen telefonu da yaklaşık 4 ay kullandıktan sonra yine bir ekran sararması ile karşı karşıya kaldım. Tabi bunun sonucunda talep ve şikayetimi belirten güzel bir yazı yazıp, telefon fatura bedel iadesini istediğimi belirten bir belgeyi telefonla birlikte gönderdim. 3 gün içerisinde geri dönüş yaptılar ekran değişimi hızlı bir şekilde oluyor diye - gerçekten de diğer servislere göre aşırı hızlı bir şekilde ekranı değiştirip gönderiyorlar- ancak ben telefon bedel iadesini istediğimi p20 lite serilerinde kronik bir sorun olabileceğini söyledim. Talebim ana merkeze iletildi ve para iadesi onaylandı. O zamanlar telefonu 2500 ₺ ye almıştım. Şu anki fiyatı ise 1700 ₺ civarıymış.
Param bugün yatmış onun için üç gündür yeni bir telefon arayışı içerisindeyim. Birçok marka, model baktım ama karar veremedim. 2500₺ üzerine daha koyup 5000 ₺ ye güzel bir telefon alayım diyorum. Ben huawei P30, huawei psmart pro, iphone 7, iphone 8, samsung A71, A51, red mi note 8 pro, xiaomi mi 9t modellerini inceledim.

Benim için elektronik cihazlarda garanti servisi, kamerası önem arz etmektedir. Sürekli oyun oynayan biri değilim. Ancak telefonda sanatsal fotoğraflar çekmeyi seviyorum.
Huawei servisini gerçekten beğeniyorum. Samsung garanti servisi ekran değişimlerini 21 günde anca yaptıklarına şahit oldum. Iphone hiç kullanmadım. Red mi ve xiaomi markalarını ise şikayet var sitelerinden araştırdım ancak hiç hayırlı bir yorum yapmamışlar servis konusunda o yüzden biraz düşünceliyim.

Sonuç olarak sizlerin de telefon önerileri varsa ya da kesinlikle alma dediğiniz modeller varsa belirtirseniz müteşekkir olurum.

Saygılarımla...

BlacKFanny

Katılımcı Üye
1 Ocak 2020
615
4
Huawei markası defalarca kamera ödülü aldı ayrıca Oppo yuda öneririm ama genellikle Huawei tercih ederim sana tavsiyem Huawei

unbearable

Uzman üye
17 Eki 2010
1,361
0
Balıkesir
Ben de huawei düşünüyorum yüksek olasılıkla, bugün nova 5t modeline baktım işlemcisi kirin 980 kamerası da fena değildi. Bu işlemci huawei P30 Pro da kullanılan işlemci ile birebir aynı imiş. P30 Pro 8000₺ civarı, nova 5T ise 4000₺ civarıydı. Aradaki fiyat farkı işlemciden değil sadece kamera ve ekran tipinden kaynaklanıyor. P30 Proda oled ekran nova 5T cihazında ise LCD ekran kullanılmış. Huawei P30 ve Huawei Nova 5T cihazlarından birini tercih edeceğim gibi duruyor. Aradaki fiyat farkı Huawei P30 ' a değer mi düşünmem lazım :)

unbearable

Uzman üye
17 Eki 2010
1,361
0
Balıkesir
Huawei Nova 5T cihazını tercih ettim. İlk deneyimim olarak harika bir cihaz olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yapay zeka destekli 48 MP kamerası efsane :)
//Moderatör arkadaşlar konuyu kapatabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.