Telefonlarda unuttuğunuz şifreleri 4 adımda hatırlayın

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,187
579
26
Sakarya
Merhaba arkadaşlar, çoğumuz telefonlarımızda sosyal medya ya da
üye olduğumuz sitelerde şifrelerimiz unutuyoruz. Çoğumuz böyle
bir durumda şifremi yenile seçeneğine basarız ve sorunu kökten çözeriz.
Ben bunu aslında tavsiye etmem zaten öyle günler geliyor ki aynı uygulamaya ya da
siteye üyelik şifremizi defalarca kez yeniliyoruz. Bu durumdan bıkanlar için bir tavsiyem var.
Bunları yalnızca uygulamalara değil de aynı zamanda uygulamaların web sitelerine de girerek otomatik
kayıt edersek uygulama üzerinde şifremizi unutsak bile telefon üzerinden yeniden şifre almamıza gerek
kalmayacaktır. Google bunu bizim için zaten bir yerde tutuyor/kayıt ediyor, mesela bunu fark etmektedir.
Eminim ki ''biz bunu zaten biliyoruz bunun için mi bu konuyu açtın?'' şeklinde sorular ya da eleştiriler olacaktır.
Benim onlara olan cevabım ise;
''Madem biliyorsunuz şifrelerinizi yenilemekten zevk mi alıyorsunuz?''
şeklindedir.
:)
Bu konu ile alakalı şahit olduğum pek çok karşılaşma bulunuyor.
Özellikle sosyal mühendisler bu konuda çok avantajlıdır, fazla uzatmadan anlatıma geçelim:

1-

HWUkvA.jpg

İlk önce google sayfamıza girelim ben forumun sayfasına girmiştim ama bu asla fark etmiyor.
Benim forumun sayfasına girme sebebim konunun tamamen TurkHackTeam'a ait olduğunu belirtmektir.
Sağ üst tarafta belirttiğim 3 noktaya tıklıyoruz.

2-

HWUPYH.jpg

Belirttiğim gibi çıkan sayfada biraz aşağılarda ayarlar bölümü bulunuyor, oraya girelim.

3-

HW2AdU.jpg

Yine belirttiğim gibi sayfadan şifreleri kaydetme bölümüne giriyoruz.

4-

HW27Wo.jpg

Burada üye olduğunuz, aktifleştirdiğiniz ve otomatik kayıt yaptığınız
bütün uygulamaların ve sitelerin şifreleri bulunmaktadır.
Şifreyi gördüğünüz zaman zaten doğal olarak hatırlamış olacaksınız.
Bunu için belirttiğim sarı renkli kutucukta bulunan göz işaretine basmanız yeterlidir.
Hepsi bu kadar basit aslında yani unuttuğunuz şifreyi yenilemeye değer mi, değmez mi?
Siz karar verin...

Not:
Arkadaşlar bu konuyu aslında 2017 senesinde açmıştım lakin konu google android de mi, serbest makaleler de mi kaldı?
Hatırlamıyorum serbest makaleler zaten kaldırılmış orada bir kaç konum daha vardı yok olmuş sorun değil.
Muhtemelen bir mod arkadaşımız temizlik yaparken arada kaynadı canı sağ olsun bugün ym de bu konu ile ilgili yardım isteyen bir arkadaşımıza bu makaleyi verecektim de baktım konu yok neyse ki makalenin materyalleri duruyor dedim konuyu tekrar açayım bu arada başlık sizi aldatmasın aynı taktik ile pc den de görebilirsiniz şifreleri

;)

Yani siz siz olun telefonunuzu asla ya telefonunu bi beş dkk versende faceme bi giriş yapayım yaa şifrem hatalı diyo diyenlere vermeyin avcıyken avlanılan olmayın !!!

Son düzenleme:

0x6CCE

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,649
183
Shawty
Artık şifremi unuttum seçeneği ile uğraşmaya son! :d
Emeğine sağlık güzel konu olmuş. :):

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
Merhaba arkadaşlar, çoğumuz telefonlarımızda sosyal medya ya da
üye olduğumuz sitelerde şifrelerimiz unutuyoruz. Çoğumuz böyle
bir durumda şifremi yenile seçeneğine basarız ve sorunu kökten çözeriz.
Ben bunu aslında tavsiye etmem zaten öyle günler geliyor ki aynı uygulamaya ya da
siteye üyelik şifremizi defalarca kez yeniliyoruz. Bu durumdan bıkanlar için bir tavsiyem var.
Bunları yalnızca uygulamalara değil de aynı zamanda uygulamaların web sitelerine de girerek otomatik
kayıt edersek uygulama üzerinde şifremizi unutsak bile telefon üzerinden yeniden şifre almamıza gerek
kalmayacaktır. Google bunu bizim için zaten bir yerde tutuyor/kayıt ediyor, mesela bunu fark etmektedir.
Eminim ki ''biz bunu zaten biliyoruz bunun için mi bu konuyu açtın?'' şeklinde sorular ya da eleştiriler olacaktır.
Benim onlara olan cevabım ise;
''Madem biliyorsunuz şifrelerinizi yenilemekten zevk mi alıyorsunuz?''
şeklindedir.
Bu konu ile alakalı şahit olduğum pek çok karşılaşma bulunuyor.
Özellikle sosyal mühendisler bu konuda çok avantajlıdır, fazla uzatmadan anlatıma geçelim:

1-

HWUkvA.jpg

İlk önce google sayfamıza girelim ben forumun sayfasına girmiştim ama bu asla fark etmiyor.
Benim forumun sayfasına girme sebebim konunun tamamen TurkHackTeam'a ait olduğunu belirtmektir.
Sağ üst tarafta belirttiğim 3 noktaya tıklıyoruz.

2-

HWUPYH.jpg

Belirttiğim gibi çıkan sayfada biraz aşağılarda ayarlar bölümü bulunuyor, oraya girelim.

3-

HW2AdU.jpg

Yine belirttiğim gibi sayfadan şifreleri kaydetme bölümüne giriyoruz.

4-

HW27Wo.jpg

Burada üye olduğunuz, aktifleştirdiğiniz ve otomatik kayıt yaptığınız
bütün uygulamaların ve sitelerin şifreleri bulunmaktadır.
Şifreyi gördüğünüz zaman zaten doğal olarak hatırlamış olacaksınız.
Bunu için belirttiğim sarı renkli kutucukta bulunan göz işaretine basmanız yeterlidir.
Hepsi bu kadar basit aslında yani unuttuğunuz şifreyi yenilemeye değer mi, değmez mi?
Siz karar verin...

Not:
Arkadaşlar bu konuyu aslında 2017 senesinde açmıştım lakin konu google android de mi, serbest makaleler de mi kaldı?
Hatırlamıyorum serbest makaleler zaten kaldırılmış orada bir kaç konum daha vardı yok olmuş sorun değil.
Muhtemelen bir mod arkadaşımız temizlik yaparken arada kaynadı canı sağ olsun bugün ym de bu konu ile ilgili yardım isteyen bir arkadaşımıza bu makaleyi verecektim de baktım konu yok neyse ki makalenin materyalleri duruyor dedim konuyu tekrar açayım bu arada başlık sizi aldatmasın aynı taktik ile pc den de görebilirsiniz şifreleri

;)
Yani siz siz olun telefonunuzu asla ya telefonunu bi beş dkk versende faceme bi giriş yapayım yaa şifrem hatalı diyo diyenlere vermeyin avcıyken avlanılan olmayın !!!

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
Herkesin bildiği bir konu VE HERKES bilmediği halde dahil YAPAY Zekâyı kullanıyor.

Cem Yılmaz bir gösterisinde (Fundamentals)
Bilgisayarlar insanlardan akıllı diyor
Bir dosyayı dahi silmek istesen sana soruyor
Silimmi sil
Bak eminmisin eminim
Oglum

Link bırakıyorum mazimiz canlansın.
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=W7d7HBljL84[/ame]

Bu konudaki yarar sadece sana bana
Sana +1 konu
Bana +1 yorum
İstatisklere geçen sadece +1 pek ciddi birşey degil yani.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,187
579
26
Sakarya
Herkesin bildiği bir konu VE HERKES bilmediği halde dahil YAPAY Zekâyı kullanıyor.

Bu konudaki yarar sadece sana bana
Sana +1 konu
Bana +1 yorum
İstatisklere geçen sadece +1 pek ciddi birşey degil yani.

Abi konu zaten eski konu dün ben yardım merkezinde bir arkadaşa yardım olsun diye bu konuyu atcaktım baktım konu yok olmuş bende tekrar açtım konuyu yani
Bana +0 konu
Size +1 yorum
İstatistiklere geçen benim için +0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.