Terör İçin Nasıl Bi Yöntem Geliştirilmeli (sizce)

puriya

Kıdemli Üye
7 May 2007
3,413
0
Microsoft TR
Merhaba Arkadaşlar Bu Konunun Amacı T.C. Devletinin Terörle(pkk) Mücadelesini Eleştirmenizi İsticedm sizden Ayrıca Nasıl Önlemler Alsak Daha İyi Olur veya Ne Tür Sıtratejiler Geliştirsek Terör(pkk) 'ü Bitire Biliriz Sizden Bunlar Hakkında Yorum Bekliyorum
Herkeze İyi Forumlar

Benim Düşüncem:
Terörle Mücadelede Devletin Sıkı Yönetim Almasıdır.Operasyonların ve tedbirlerin Arttırılması ve İstikbarat'ın Geliştirilmesidir.
Ben İyi Biliyorum Ki T.C. Terörle sonuna Kadar Mücadele Edicektir Ama Daha Tedbirli Bir Şekilde Özellikle Doğuda Önlem Alınması Gerekir. Hepimiz İsterizki Daha Fazla Şehit vermeyelim Kimse Ölmesin Ama Önlemlerimiz ve stratejilerimiz daha sıkı olursa eminim bunların Önüne Geçilebilir.
Ayrıca Terörle Mücadelede Özel ve Güzenli Bir Birlik Kurulması Daha İyi Olacağını Düşünüyorum..
Ve Burda Çok Önemli Birşey Söylemek İstiyorum Eğer Terör Pisliğini Temizlemek İstiyorsa Devlet Önce Kendi İçinden Başlaması lazım Örneğin pkk nın siyası partisinin Kapatılması Gerekir , devletin içinde yüksek makamlarda bulunan pkk yandaşlarının yargılanması gerekir. Son Olarak da Terör Elebaşı Malum Kişi abdullah öcalan'ın İdam Edilmesi Gerekmektedir.

Son düzenleme:

JeViL

Üye
23 Ocak 2012
68
0
Güzel Düşünce
Fakat İdam biraz sıkı önce terör ile ilişkilendirilmesi
Her cezadan uygulama yapmaları lazımdır bana kalırsa. :)

King Of BirdS

Uzman üye
23 Eki 2011
1,025
0
Oyun Klasörü
Güzel fikir ve dediklerinde doğru. Önce merkezdekilerin temizlenmesi gerekir. Bu konuda oldukça sıkı ceza getirilmeli. Mesela idam gibi ya da en az ağırlaştırılmış müebbet gibi cezaların verilmesi gerekir. Mesela pişmanlık , adam çıkıyor dağa sonra ben pişmanım diyerek cezası azalıyor. Bu tür şeylerede yeni uygulama gelmesi gerek.

Asena46

Yeni üye
24 Ocak 2012
1
0
Tekirdağ
Kesinlikle katılıyorum . Sıkı cezaların olması gerekir. Bunu yanında sınır ötesi operasyon yapıldığında ne zaman yapılacağı gibi bütün bilgilerin TV de detaylı bir şekilde açıklama yapıldı . Bunu bilen terör örgütünün elbette ki ordan uzaklaşacaktır. Bu tür operasyonların Askeriye dışında gizli tutularak yapılması daha mantıklı değil mi ??

puriya

Kıdemli Üye
7 May 2007
3,413
0
Microsoft TR
Kesinlikle katılıyorum . Sıkı cezaların olması gerekir. Bunu yanında sınır ötesi operasyon yapıldığında ne zaman yapılacağı gibi bütün bilgilerin TV de detaylı bir şekilde açıklama yapıldı . Bunu bilen terör örgütünün elbette ki ordan uzaklaşacaktır. Bu tür operasyonların Askeriye dışında gizli tutularak yapılması daha mantıklı değil mi ??

Dediğinde Haklı Olabilirsin Ama Teröristlerde Okadar Cahil Değilki Sadece Oturup TV-Radyo-İnternetten Alsınlar Bilgileri.
Devletin Kendi İçinde Olan Adamları Bile Var..Sıkıntı Çekmezler Bilgi Alırken..
Yani Basın YayınDan Kaynaklanan Bir Sorun Yok..

The Best

Uzman üye
1 Kas 2011
1,810
0
Blackdoor
Polise full yetkiyi vericeksin sokaklara çıkan terositlerin hepsini vurucak.Bak bakalım ortada terör örgütü kalıyormu.

puriya

Kıdemli Üye
7 May 2007
3,413
0
Microsoft TR
Terorist Oranlarına Bakmak İstersen %30 Şehirde Yaşıyorlar.. %70 Dağda Yaşıyorlar.
Bu Yüzdeyi Anadoluda Askerlik Yapan Bi ASKERden Duymuştum.

The Best

Uzman üye
1 Kas 2011
1,810
0
Blackdoor
Aynende şuda var.Ben askerliğini komando olarak yapan birisinden duymuştum şuanda polis.Askerdeyken,Sabahliğin bi adamla çay içmiş.gece operasyon yapmışlar ve o çay içtiği kişiyi görmüş.yani bunlar öle gece dağlara çıkıolar.

AKėLa1

Kıdemli Üye
15 Eki 2009
4,733
1
Mersin
Terör ile mücadelede devletin olduğu kadar Türk Silahlı Kuvvetlerine'de büyük sorumluluk düşüyor fakat her şeyden önce kendi içimizdeki çürük elmaları ayıklamalıyız ancak böyle istediğimiz konuma getirebiliriz bazı şeyleri. Öcalan ile görüşmelere 6 ay sınırlama getirilecekti yürürlüğe geçip geçmediğini bilmiyorum bana kalırsa o (m)adamın hiç kimse ile görüştürülmemesi gerekiyor hükmü yemiş cezasını çekiyor buna rağmen halen avukat ile görüştürülüyor. Görüşme süresine böyle bir limit getirilmesi terör örgütüne bazı yaptırımların uygulanması için büyük fırsat niteliği taşıyor değerlendirildiği taktirde büyük yol kat edeceğimiz kanaatindeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.