Çözüldü The witcher 3 oyunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bruce+lee

Uzman üye
10 Mar 2010
1,688
0
Steamdan satın aldım bu oyunu, oynuyorum açılıyor sıkıntı yok ama ara menülerde map filan açarken kayıtlı oyunun kaydını açarken filan gri ekran veriyo ve pc kitleniyo ve zaaaart diye ses geliyo hoparlörlerden reset atmak zorunda kalıyorum pc ye bunun çözümünü bilen varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

bruce+lee

Uzman üye
10 Mar 2010
1,688
0
büyük ihtimalle ekran kartı güncel olmayabilir veya sistemin tam olarak yetmiyor zorlanıyor olabilir

intel pentium 4600 3.60 ghz, ram 8 gb, ekran kartı msi rx 460 4 gb yetmezmi bu?

ayarları düşürüp denesene bide lowda

medium da oynuyorum oyun gayet akıcı sıkıntı yok oynarken bide ekran kartı driverini komple kaldırdım windows 10 ekran kartı için bazı araçları indirdi o şekil oynuyorum ekran kartının driveri yüklüyken daha fazla hata alıyodum ara geçiş sahnesinde ve kayıtlı oyun açarken kitleniyodu şuan o sorunlar azaldı ama hala var map açmak için m tuşuna bastım gri ekran ve zaaaart diye ses geliyo res atmak zorunda kalıyom ama her map açışımda olmuyo ve bu sorun hile yazarkende oldu Ciri yazıp enterledim aynı gri ekran zart sesi...

Driver boosterdan tüm sürücüleri güncellemenizi öneririm ekran driverında sıkıntı olsa oyunda fps kaybı yaşanacak yerlerde takılırdı ve atardı diğer sürücülerle alakalı bir problem olabilir. İşlemci modelininiz nedir?

intel pentium g4600 3.60 ghz yazmıştım...

Driver boosterdan tüm sürücüleri güncellemenizi öneririm ekran driverında sıkıntı olsa oyunda fps kaybı yaşanacak yerlerde takılırdı ve atardı diğer sürücülerle alakalı bir problem olabilir. İşlemci modelininiz nedir?

Driver booster kurdum 11 tane güncelleme yaptım görüntü içinde bişeyler kurdu ekran kararıp geldi kurulum yaparken

Oyunu 8 dk filan sorunsuz oynadım I tuşu ile envanteri açim derken tekrar aynı lanet sorun geldi gri ekran ve zaart sesi...

Son olarak Ekran kartının 2 gün önce çıkan güncellemesini kurdum sorunsuz oynadım ama kartı çok ısındırıyo fan son seviyede çalışıncada ses yapıyo ama oyun müziği bastırıyo 70 derecelere çıkıyo fan son seviyedeyken herhangi bir hata ile karşılaşırsam burdan yazıcam son oynadığımda hiçbir hatayla karşılaşmadım...

Bu seferde oyunda uçurumdan düşüp öldükten sonra en son kaydı yükle dedikten sonra yüklenme esnasında aynı sorun baş gösterdi son bir yöntem deniyorum oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula dedim steamdan, 2 eksik dosya buldu ve 4 mb civarı dosyalar indirdi buda fayda etmezse steamla iletişime geçmem gerekicek...

Sorunu çözdüm ama çözene kadar sinir hastası oldum windows 10 kullanıyorum, pc yi yeni topladım sorun şu şekilde ekran kartının cd sindeki driveri kurup ilk başlarda rahat rahat oynadığım oyunlar ara menülere envantere girince yada öldükten sonra kaydı yükle dediğimde gri ve siyah ekran vermeye başladı zaaart sesiyle beraber ve pc kitleniyordu hiçbişey yapılmıyo düğmeye basıp reset atmak zorunda kalıyordum peki bu sorun nasıl oluştu açıklayim windows 10 otomatik güncelleme yapıyordu ekran kartına ve driveri güncelliyordu ve bu arızalarda beraberinde geliyordu aynı zamanda radeon uygulamasını kurarken otomatik güncelleme filan diyo onun işaretini kaldırıp kursunlar eski sürüme dönmek isteyenler bu sorunlara sebep olan gelen güncellemeler eski sürüme döndüm cd deki driver ile ve güncellemeleri engelledim sorun çözüldü...

Moderatör tarafında düzenlendi:

AlgosLeon

Üye
5 Mar 2016
144
0

bruce+lee

Uzman üye
10 Mar 2010
1,688
0
Sorunu radeon dan wattman ayarına girip frekansı en geriye çekip uygula dedim çözdüm konu kapanabilir

ertret.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.