Toshiba Satellite A100-02B ekran gelmiyor

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
Slm arkadaslar baslikta belirttigim gibi laptopun ekran görüntüsü gelmyor birden kapandi vede bir daha acilmidi ama hersey normal calisiyor gibi acilinca Direk siyah ekran geliyor baska birsey yok Ne acilis logosu geliyor ne F2 yada F12 sadece siyah ekran var 2-3 dakka sonra windows hatasi olan ses geliyor Üzerinde Windows XP Edition Yüklü

Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim

BeRz4h

Kıdemli Üye
23 Eyl 2012
2,433
2
Elazığ
1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın
Öncelikle cevabin icin cok tesekkür ederim Söylediklerinizi uyguladim ama malesef sonucta bir degisme yok

Son düzenleme:

sunto

Yeni üye
3 Tem 2009
46
0
laptopunda gpu problemi var, daha demin bir konuda anlatmistim gpu servis isini yaptigimi.

laptop tus lambalari yaniyor demi calistirinca sonra bieep bieep yapiyor 2 x veya 3x arka arkaya

hangi model laptop var , eger videokarti cikiyorsa reflow yapilabilir grafik cipkartin
yoksada yeni motherboad alman lagzim

edit; modeli gordum Toshiba Satellite A100-02B
bir bakayim senin icin

arastirdim senin laptopta bu altaki gpu chip olmasi gerekli

http://www.esaitech.com/images/detailed/6/NNN/img834147.jpg

cikar bunu yapiskanli olan yerleri cikar comple
sonrada temizle iyice temizledikten sonra ocak varsa evde

200 derecede isit folyo kagidi varsa 4 tane yuvarlak top yap

videokarti tepsinin icine yerlestir 4 toplarin ustune

20 dakika videokart ocakta pissin

pistikten sonra cikar tepsi yavasca sallamadan

1 saat birak chip sogusun

sonra yeniden uzerine tak calisir

Son düzenleme:

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
laptopunda gpu problemi var, daha demin bir konuda anlatmistim gpu servis isini yaptigimi.

laptop tus lambalari yaniyor demi calistirinca sonra bieep bieep yapiyor 2 x veya 3x arka arkaya

hangi model laptop var , eger videokarti cikiyorsa reflow yapilabilir grafik cipkartin
yoksada yeni motherboad alman lagzim

edit; modeli gordum Toshiba Satellite A100-02B
bir bakayim senin icin

arastirdim senin laptopta bu altaki gpu chip olmasi gerekli

http://www.esaitech.com/images/detailed/6/NNN/img834147.jpg

cikar bunu yapiskanli olan yerleri cikar comple
sonrada temizle iyice temizledikten sonra ocak varsa evde

200 derecede isit folyo kagidi varsa 4 tane yuvarlak top yap

videokarti tepsinin icine yerlestir 4 toplarin ustune

20 dakika videokart ocakta pissin

pistikten sonra cikar tepsi yavasca sallamadan

1 saat birak chip sogusun

sonra yeniden uzerine tak calisir
cevabin icin cok tesekkür ederim : Yalniz bib sesi yok ama söylediginiz gibi tatstatur isiklari hersey normal calisiyor . evet evde ocak (Firin) var ben söylediginizi uygulayim sonucu bildirim sagolun

sunto

Yeni üye
3 Tem 2009
46
0
tamam kardes firinda 20 dakika 200 derecede pisir chipi

sonra 1 saat birak o kendilgiinden sogur normal sicakligina gelir

bip vermessede video chip sorunudur cunku ekran calismiyor
sorun video chip uzerindeki kaynaklarda bikactanesi kirilmis zamanla herturlu laptoplarda olabiliyor bu olay firinda isitinca kirilan noktalar eriyip yeniden birbiriyle temas yapiyor bu sekildede calisiyor

sen dene yap sonra burdan haber ver oldumu olmadimi diye 100 de 90 bu sekil cozulur ve calisir

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
tamam kardes firinda 20 dakika 200 derecede pisir chipi

sonra 1 saat birak o kendilgiinden sogur normal sicakligina gelir

bip vermessede video chip sorunudur cunku ekran calismiyor
sorun video chip uzerindeki kaynaklarda bikactanesi kirilmis zamanla herturlu laptoplarda olabiliyor bu olay firinda isitinca kirilan noktalar eriyip yeniden birbiriyle temas yapiyor bu sekildede calisiyor

sen dene yap sonra burdan haber ver oldumu olmadimi diye 100 de 90 bu sekil cozulur ve calisir
Öncelikle ilgin icin cok tesekkür ederim söyledigin gibi firina sürdüm pismesini bekliyorum
Sonuclanin ca ben size bilgi veririm ...
ilk kez duyuyorum böyle bir teknigi Enteresan geldi Saygilar...

sunto

Yeni üye
3 Tem 2009
46
0
hocam gercekten süper ötesin nasil tesekkür edecegimi bilemiyorum inan herseyi ile mükemmel calisiyor gercekten ..Yardimlarindan dolayi cok cok tesekkür ederim

sorun degil kardesim, sevindim calistigina, garip bir sekil ama calisma garantisi 100 de 90 belirtiyim gibi sonucta ortada :)

cogu laptoplarda bu sorun meydana gelebilir o yuzden tamir parasi vermeye gerek kalmadan kendinde artik yaparsin diger kullanicilarda ayni sorunu yasarsa ayni sekilde cozerler artik

tamirciye gitseydin yeni videokart alinmasi gerekir derdi ve 200 tl ye yakin para koparirdi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.