Trojan - .lnk

gogolisk

Üye
28 Ocak 2012
69
0
YaşadığınYer
Harici HDD' yi başka bir pc' ye taktığımda benim HDD' ye virüs bulaştı. Dosya ve klasör uzantılarını ".lnk" olarak değiştirip, hepsini gizledi. Gizli Klasörleri GÖSTER dediğim de bile çıkmıyor!

nPyENR.jpg

Virüsü tesit eden program : Kaspersky Internet Security 2013 (Orginal Lisanslı)

Bulunan virüs miktarı : 20* + 12* (Zararlıların asıl toplamı: 37)

Bulunan virüslerin türleri : Trojan.Win32. Generic & Trojan.WinLNK.Runner.ea

Virüslerin bulaştığı cihaz : SAMSUNG HARİCİ 1TB HDD

Bulaştığı klasör isimleri :

*01- Üniversite.lnk
*02- Yapı Kredi Bankası Sınav ve Mülakatları.lnk
*03- SİSTEM D HDD.lnk
*04- Samsung Dosyaları.lnk
*05- Resim ve Videolar.lnk
*06- Program ve oyun modları.lnk
*07- Programlar.lnk
*08- Özel Dosyalarım.lnk
*09- Oyunlar.lnk
*10- Filmler.lnk
*11- Eğitim Dökümanları.lnk
*12- Doğuş Drivers.lnk
*13- İşletim sistemleri.lnk
*14- b3fdadef.com >> f:\.trashes\
*15- $RECYCLE.BIN.lnk
*16- .Trashes.lnk
*17- msdownld.tmp.lnk
*18- RECYCLER.lnk
*19- System Volume Information.lnk
*20- e5188982.exe >> f:\RECYCLER\

*+12 .exe

Taratıp sildim. Zaten program otomatik olarak sildi. Ama HDD' ye girdiğim de hiç bir dosyayı göremiyorum! Bunları görmek için ne yapmam gerek?
Dosya isimlerini yazınca adres çubuğuna (klasör adres çubuğu) o zaman içlerine girebiliyorum. Ama ben dosyaların gözükmesini o şekilde içlerine girmek istiyorum.

Son çare BİÇİMLENDİRMEK ama onu yapmadan önce bütün imkanları kullanmak istiyorum.

Sizlerden yardım bekliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.