Ttnet adil kullanım kota hız çözümü!

zatorettii

Katılımcı Üye
6 Eyl 2008
316
0
çanakkale
Merhaba Arkadaşlar Bildiğiniz Gibi Ttnet netlimizsiz Paketlerde 50 gb Aşımında Hızı Direk 1 ve 3 megabit Arası Hız Limitine Düşürüyor.Biraz Kafa Yorunca Bunu Çözebileceğimizin Farkına Vardım Nasıl Mı?

Şöleki Modem Üzerinden Mtu Ayarlayarak Hızın Eski Haline Döndüğünü Bizzat Denedim Vve Gördüm.Forumda Ççeşitli Konular Mevcut.

Resim Koymaya Gerek Duymadım.Çünkü Modemi Tanıyan Herkesin Yapabileği Birşey.İnternet Ayarları Sekmesinden Ayarın İçine Giriyoruz.Kullanıcı Aadı Ve Parola Bölümünde (MTU) yAZAN YERDE 1492 gibi standart Bir Rakam Yazar Zaten En Fazla 1500 Yapılabiliyor.Burdakı KIL NOKTA şu Benim Modemim Air5341 Deneyerek Buldugum MTU ayarım İse 750 Herkeste Farklı Oluyor. rt-206 Da İse 331 Dir.Bu aYARLARI Deneyerek Buldugunuzda Çözüme Ulasaksınız.Bir Skıntı İse Atıyorum Mtu Ayarını 1492 den 750 Yye Cektınız Anlık Bir Hız Patlaması Olur Ancak Gene Eskı Hızına Düşmesı Gerekıyor.Peki Hız Artısı Nerde Dersenız.MOdemı Ertesı Sabah Açtıgınızda Bu İşlemı Yaptıktan Sonra Kapatın Sabah Tekrar Açtıgınızda Dengesız Bır Hızla Karsılasıcaksınız.Ama Dengeyı Orjınal Hızınızda Sabıtleyecek.Şuanda Kotam 72 gb hat Hızım 9megabit Dowload Hızım 1 megabit Bu İşlemı Yapmadan Once Dowload Hızım 160-170 kb idi ki Birşey Indırmek Mumkun Degıldı.MTU Ayarını Şöyle Ayarlamanızda Fayda Var.Atıyorum 600 Yaptınız Hemen Bir Dowload Yapın Eger bIRDEN 1 MEGABİTLERE Cıktıysanız Ver Bu 3-5 SN DEVAM ETTIYSE BU AYARI MODEMDE BIRAKIN ERTESI İŞ GUNU HIZINIZIN SABITLEDIGINI GORECEKSINIZ.

saracens

Yeni üye
15 Eki 2012
7
0
arkadaşım bende 111 gb internet kullanımı gözüküyor şimdiye kada 35 gb geçmemiştim nedeni ne beni aydınlstırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

By-Hard

Kıdemli Üye
28 Nis 2012
2,076
0
adil kullanım süresini bende çabuk aşıyorum ve internet yavaşlıyor deli ediyor insanı 47kb ile müzik indiriyodu düşünün. bir artıyor bir azalıyor 200kb in üstüne çıkmıyor. adil kullanımı aşmadığım zamanlarda 900kb in altına inmiyordu .
kullandığım modem airties rt-205 dersaneden gelince söylediklerini deneyeceğim. sağol

THEIstens

Üye
16 Nis 2013
66
0
Bide Bunu Yapınca 1 Mi 2 Günmü Bekleyecem Anladığım Kadarıyla MTU Yu Yapıp 1 Gün Bekleyecez

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
mtu ayarları dowland veya gezinme ayarlarıdır arkadaşlar
iyi okursanız modem arayüzünden çözebilirsiniz ben ihtiyacıma gore ayarlıyorum
iyi günler

kralhakan01

Yeni üye
11 Eyl 2015
1
0
kardeşim güzel anlatmışsında mesela benim mtu değerim 392 bunu yapınca hızım 1.3mb oluyor.senin dediğini yaptımızda yani 392 ye ayarlayıp sabah açtığımızda hızımız artacak peki internete girebilecekmiyiz çünki mtu yu 1492 den aşağı alınca nete girmiyor bunada bir açıklık getirirsen sevinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.