Turbo Boost hakkında

BaroneS

Üye
19 Ocak 2012
90
0
İstanbul
Arkadaşlar i7 işlemcili laptopum var 7 8 saat oyun oynarsam ısınma yapıyor . Turbo boost indirmek istiyorum dha iyi performans alabılmek için bilgisayara herhangi bir zarar verir mi ? veya dahada ısınmasına yol açar mı ? bana indirme linki birde nasıl kullanacağım hakkında bilgi verir misiniz .
Teşekkürler : )

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
her hangi bir yazılımla pc yi hızlandırmak heleki leptopta biraz hayal kırıklığı gibi olur oıyuzden leptopuna soğutucu alman daha hayırlı olur mübarek..

Thor06

Uzman üye
11 Eki 2013
1,190
0
turbo boost programına ihtiyacın yok zaten sistemin turboya giriyor. bu teknoloji programla degil sistemin otomatik olarak yapıyor o programla sadece o anki hızına bakarsın işlemcinin

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Ya abi Turbo boost hakkında neredeyse hiçbir bilginiz yok.

Turbo boost, i5 ve i7 işlemcili bilgisayarlarda vardır. "Kendiliğinden devreye girer". Ve bu turbo boost herhangi bir yazılıma gerek duymaz. Ve bu bir hız aşırtma gibi bir şey değildir. Şöyle düşünün; İşlemcinizin çıkabileceği en yüksek frekans.

Bir yazılımla hız arttırmaya ise overclock denir. Bu, overclock yaptığınız işlemcinin ısısını arttırarak, GHz'sinide arttırabilirsiniz. Fakat bunu yapmak çok tehlikelidir, yaparken elinizdekileri de kaybetmeniz muhtemeldir. Yani bunu bir laptopta kesinlikle denemeyin. masaüstü ise yine denemeyin, elinizde süper bir soğutma sistemi var ise deneyebilirsiniz :D (bu şaka amaçlıydı, overclock kesinlikle yapmayın.)

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Arkadaşlar i7 işlemcili laptopum var 7 8 saat oyun oynarsam ısınma yapıyor . Turbo boost indirmek istiyorum dha iyi performans alabılmek için bilgisayara herhangi bir zarar verir mi ? veya dahada ısınmasına yol açar mı ? bana indirme linki birde nasıl kullanacağım hakkında bilgi verir misiniz .
Teşekkürler : )
kardeşimiz turbo boost indirmek istiyor yanlış anlaşılma oldu galiba advancad sistem carede turbo bosttan bahsediyor gereksiz dosyaları oyun esnasında tek tıkla hepsini kapatıyor performans
artışı sağlıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.