Türk ırkının oluşumu

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Soyumuzun nereye dayandığını herkes öğrensin.

Adem peygamber (A.S) ilk insandı. Cennetten ayrılıp ta dünyaya geldikten sonra peygamber olarak bin yıl yaşadı. Kendi neslinden kırk bin insanı gördü. Öldüğünde yerine Şit (A.S) peygamber oldu. Dokuz yüz on iki yıl sonra yerini Anuş’a, oda yerini Mehlail’e bıraktı. Nüfusları çoğaldı ve Babil ülkesi üzerinde Süs şehrini kurdular. Sonrasın da Hak Teâlâ İdris (A.S.) ‘ı peygamber yaptı. İdris (A.S.) zamanında insanlar Rab’lerini unutup farklı inançlara girmeye başladı.
Seksen iki yıl peygamberliğinden sonra cennete göçerken yerine Matoşallah’ı bıraktı.

Metoşallah’tan sonra ise Nuh (A.S.) iki yüz elli yaşında peygamber oldu. Yedi yüzyıl halkını imana davet ettiyse de halkından seksen kişi dışında kendisine inanan olmadığı için bir Rabbinden; kendine ve hak dine inanmayanları cezalandırması için duada bulundu. Allah Teâlâ duasını kabul etti.

Cebrail yeryüzüne inerek büyük bir gemi yapmasını ve her canlıdan birer çift alarak kendine inananlar ile birlikte gemiye binmesini emretti.
Gemi tamamlanıp ta her canlıdan birer çift gemiye konulduğunda gökten ve yerden sular fışkırmaya başladı.

Tüm canlılar ve kâinat sular altında kalmıştı. Allah kendine isyan edenleri böylece cezalandırıyordu.

Tufan tam olarak altı ay on gün sürdü. Sonunda sular çekilmeye başladığında Nuhun gemisi Cudi dağı üzerinde karaya oturdu.
Ortadoğu yeniden insanlığın başlangıç noktası olmuştu. Gemide bulunan seksen kişi hastalık yüzünden ölmüş ve geriye sadece Nuh peygamber ile karısı ve Nuh’un üç oğlu Ham Sam ve Yafes ile karıları hayatta kalmıştı. Nuh (A.S) peygamber, Ham ‘ı Hindistan bölgesine, Sam’ı İran tarafına, Yafes’i ise doğuya gönderdi. Yafes ve oğulları Türk yurdu olarak bilinen coğrafyada uzun süre bir yurt kurmak için dolaşıp durdular. En sonunda Tanrı Dağı’nın ortasında dünyanın en güzel manzaralarının bulunduğu Issık gölünün olduğu yeri yurt bellediler. Yasef’in oğullarından en küçüğü henüz adını almamıştı. Onun için uygun bir isim düşünürken Gök tanrı meleğini göndererek oğlunun adını Türk koymasını bildirdi.

Bunun üzerine adı Türk oldu ve TÜRK adı Gök tanrı tarafından kendi askeri olarak büyümesi ve dinini yayması için bu kavme isim olarak verildi. (Burada Gök tanrı ismi Allahu Teâlâ için kullanılmıştır. Nuh peygamberin altı oğlundan diğer bir rivayete göre dört oğlundan üçü mümin idi ve inançlarını yaşardı bunlardan biride Yafes’tir. ) Yafes bir ırmaktan geçerken boğularak ölünce onun yerine ailenin en küçüğü ama en akıllı ve güçlüsü olan Türk geçti. Türk’ün sülalesi büyüdü ve genişledi, Issık gölü ve Tanrı (Tengri) Dağına sığmaz olunca Türk yurdu olarak bilinen alana dağıldılar. Her biri kendi boyunu ve milletini oluşturdu. İşte Türk ırkının oluşumu kısaca böyledir.

SADIKTURK

Yeni üye
2 Ocak 2015
23
0
Bu saçma bir hikayeden ibarettir. Tarihçilerin bazıları halen Moğulların Türk olup olmadıklarını tartışırken bu zamandan tâ dünyanın kulduğu zamanı bilmek, tarif etmek, tahmin etmek, ayrıntılara dayanarak hikaye yazmak gayet aptalcadır. Türk Milleti'nin (bende Türk'üm) egosu biraz yüksek olduğu için önüne gelen çeşitli şeyler yazmış çizmiş, özelliklede zulüm ve şekavet devti olan cumhuriyetin ilk yıllarında. Kimisi Hz. Adem'e Türk demiş, kimisi ilk dil Türkçedir demiş, kimisi biz ilk kavimiz Mu adasından geldik demiş, kimisi Allah (cc) Hz. Adem'le Türkçe konuştu demiş bunların hepsi saçmalıktır. Ama bunları uyduraların tümünün iyi hayal güçleri olduğu yani iyi sallayabildikleri bir gerçektir. Bu gibi şeylere sadece cahiller inanır. Bu gibi şeyleri lütfen paylaşmayın ve Allah rızası için kanıt isteyin bu tür şeyler yazan çizen söyleyenlerden.

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
Güzel paylaşım . Ancak herkes böyle düşünmüyor . " Issık gölü ve Tanrı (Tengri) Dağına sığmaz olunca Türk yurdu olarak bilinen alana dağıldılar. " Burada ergenokon destanından bahsettin değil mi ?

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Benim bu konuyla ilgili bir tezim de, Göktanrı Dini, İslamiyet'in bozulmuş haliydi. Aynı Hristiyanlık gibi.

SADIKTURK

Yeni üye
2 Ocak 2015
23
0
Benim bu konuyla ilgili bir tezim de, Göktanrı Dini, İslamiyet'in bozulmuş haliydi. Aynı Hristiyanlık gibi.

İslamiyetin bozulmuş hali değilde (çünkü islam son dindir ve bozulmayacaktır), ilahi bir dinden arta kalan bir takım inanışlar olabilir. Böyle değilse bile, eğer Türkler kendi kendilerine bu fikri edindilerse (bir ilah olduğu fikrini ve de tek bir ilah olduğu fikrini) bu da Türklerin zekasının göstergesidir. Hiç bir zaman müşrik olmamışsız. Yani daima bir Tanrının varlığına inanıp ona şirk koşmamışsız. Güzel bir şey. Bunun için İbni Kesir'in El Bidaye Ve'n Vihaye adlı eserini okursanız çok şey öğrenirsiniz. Türkler ve İslam'la ilgili.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
İslamiyetin bozulmuş hali değilde (çünkü islam son dindir ve bozulmayacaktır), ilahi bir dinden arta kalan bir takım inanışlar olabilir. Böyle değilse bile, eğer Türkler kendi kendilerine bu fikri edindilerse (bir ilah olduğu fikrini ve de tek bir ilah olduğu fikrini) bu da Türklerin zekasının göstergesidir. Hiç bir zaman müşrik olmamışsız. Yani daima bir Tanrının varlığına inanıp ona şirk koşmamışsız. Güzel bir şey. Bunun için İbni Kesir'in El Bidaye Ve'n Vihaye adlı eserini okursanız çok şey öğrenirsiniz. Türkler ve İslam'la ilgili.
Yanlışın var bir yerde, Hristiyanlığın da Museviliğin de saf bozulmamış halinin adı da İslamiyettir.

alcohollica

Yeni üye
15 Tem 2013
20
0
Bence antroplojik ölçümler ve normal aklı yerinde bir insan bile anlar ırklar biyolojik farklı bu yüzden nuhun oğlu farklı birisi olamaz ya da farklı olamaz.Bu hikaye biraz saçma çünkü Türkler, Moğollar, Tunguzlar(Çin, Japon, Kore), Kafkas toplulukları, Slavlar, Araplar, Afrikalılar hepsi farklı.Her ırk farklı fenotipe sahiptir.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Paylaştığım yazıya saçma gerçek değil diyenler olmuş hadi ona bir şey demeyeceğimde , evrenin oluşumuna kadar teoriler kurulabilirken bunun hakkında kurulana tamamen saçma yanlış yalan demek ne kadar mantıklı.

Burada hiç kimse tarih bilimci veya paleontolog değil, o yüzden bu kadar kesin konuşulmasını doğru bulmuyorum.

--------------------------------------------------------------

gök tengri dini İslamiyetin bozulmuş hali olamaz , son ve hak din olan İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'dir ve daha önceki dinler (hristiyanlık musevilik vs vs..) islam olarak geçmez. Gök tengri inanışı Türklerin islamla tanışmadan önceki inançlarıydı.

Her neyse araştırmak isteyen gider araştırır , burada tartışma ortamı yaratacak yorumlarda bulunmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Paylaştığım yazıya saçma gerçek değil diyenler olmuş hadi ona bir şey demeyeceğimde , evrenin oluşumuna kadar teoriler kurulabilirken bunun hakkında kurulana tamamen saçma yanlış yalan demek ne kadar mantıklı.

Burada hiç kimse tarih bilimci veya paleontolog değil, o yüzden bu kadar kesin konuşulmasını doğru bulmuyorum.

--------------------------------------------------------------

gök tengri dini İslamiyetin bozulmuş hali olamaz , son ve hak din olan İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'dir ve daha önceki dinler (hristiyanlık musevilik vs vs..) islam olarak geçmez. Gök tengri inanışı Türklerin islamla tanışmadan önceki inançlarıydı.

Her neyse araştırmak isteyen gider araştırır , burada tartışma ortamı yaratacak yorumlarda bulunmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim.

Allahü tealaın yeryüzüne gönderdiği her dinin bozulmamış hali HAKtır. Bunu inkar eden Kafir olur. Çünkü aynı zamanda o dönemin peygamberlerine "hak din mensubu"değil denmiş olur.
Hristiyanlık, musevilik sonradan çıkmış kavramlardır zaten.

Ayrıca, yeryüzüne 130 bin peygamber gönderilmiştir. Bunlardan bir tanesi bile orta asya'ya gelip "İslamiyeti" yaymış olamaz mı? Daha sonra da bu bozulup, yerini Gök Tanrı inanışı almış olamaz mı? Gök Tanrı dini İslam'a o kadar benziyor ki zaten. Gençken bize tarih derslerinde hep "Gök Tanrı dini İslamiyet'e çok benziyoru, o yüzden Türklerin İslam'a geçişi kolaylaştı." Şeklinde bir kalıp öğretirlerdi. Yahu Allah aşkına bir tane tarih öğretmeni bile düşünmedi mi acaba bu Kök tengri dini önceden bu orta asya'ya islamiyet olarak gelip sonradan bozulup kök tengriye dönüşmüş olamaz mı? Diye düşünmüyor mu?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Merhaba, yorumunuzu yeni gördüm kusura bakmayın.

Vereceğim linkte anlattığı üzere kesin bir şekilde diğer dinlerin hak olduğu zamanlarda o dinlere "İslamiyet" denir diye bir şey yazmıyor. Fakat okursanız göreceğiniz üzere bazı ayetler verilmiş, "müslüman" kavramıyla ilgili. Link : Hristiyanlık ve Yahudilik tabirleri ne zaman ortaya çıkmıştır? - Sorularlaislamiyet.com Mobil

Gök tengri konusuna gelirsek , link : Gök Tanrı İnancının Temelleri | Bilinmeyen Türk Tarihi burada yazanları okursanız Türklerin tek tanrı inancının ne kadar eskiye dayandığını görebiliyoruz.

Ayrıca ben sadece , "rivayet edildiği üzere" Türk kökenini paylaştım. Elhamdülillah Müslüman birisiyim, gök tengri diye tutturmuyorum, benim Rabbim Allah'tır. Neden bu şekilde tepki verdiğinizi anlayamadım.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.