ubuntu işletim sistemi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atom67

Üye
23 May 2010
58
0
Zonguldak
konuyu yanlış yerde açmış olabilirim çok özür dilerim

sizlere sormak istediğim benim pc'de windows var ben ayriyetten ubuntu da kurmak istiyorum

yani 2 işletim sistemide olacak

yardımlarınıızı bekliorum çok teşekkürler:drunk

kmetin

Uzman üye
10 Tem 2007
1,724
0
istanbul
Kurulum​
Bilgisayar açıldıktan kısa bir süre sonra Ubuntu Desktop kurulum ekranlarının ilki olan dil seçim ekranı karşımıza geliyor, bu ekranda mouse çalışmadığı için klavyedeki yön tuşları ile Türkçe üzerine gelin ve Enter yaparak devam edin.​

Bu adımda "Ubuntu Kur" seçeneğine gelip yine Enter yaparak devam ediyoruz.
[URL="http://www.programlar.com/tr/egitim/windows/windows-xp-de-disk-bolumleme-nasil-yapilir"] [url]https://tik.lat/uwHuC

buda flaş bellekten sistemi hd gibi kullanmak için

Ubuntu, USB belleğe nasıl kurulur?
İşleme başlamadan önce hazırlanması gereken küçük bir gereksinim listesi var;

• Çalışır durumda bir CD yada DVD sürücüsü
  • Ubuntu 8.10 kurulum CD'si
  • Aktif İnternet bağlantısı
  • 2 GB ya da daha büyük boyutlu boş bir USB bellek (Kurulum esnasında USB bellek üzerindeki tüm veriler silinecektir .)
1. Otomatik olarak oluşturmak

Kurulum yapmak istediğiniz USB belleği bilgisayarınıza bağlayın.
Ubuntu 8.10 kurulum cd'sini taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bilgisayarın CD/DVD sürücüden açılmasını sağlayın.
Ubuntu açıldıktan sonra bir Uçbirim (Uygulamalar>Donatılar içinden) penceresi açarak, aşağıda gösterilen komutu bu pencereye yazın ardından Enter'a basın.
wget pendrivelinux.com/downloads/u810/u810.sh
Bu komut u810.sh isimli dosyayı bir kaç dakika içinde (bağlantı hızınıza bağlı olarak) bilgisayarınıza indirecektir.
Daha sonra aşağıdaki komutu çalıştırarak kurulumun başlamasını sağlayın.
chmod +x u810.sh && sh u810.sh
Kurulum başladığında ekrana gelecek olan yönergeleri takip ederek kurulumu tamamlayın.
İşlem sona erdiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BIOS ayarlarından başlangıç sürücüsü olarak USB belleği seçtikten sonra kaydedip çıkın. Bu işlem sonrasında bilgisayarınız USB belleğinizdeki Ubuntu'dan açılacaktır.

inşallah işine yaramıştır

alıntı:

Son düzenleme:

atom67

Üye
23 May 2010
58
0
Zonguldak
:twistçok saolun arkadaşlar iyiki varsınız

gerçekten bu siteyi çok seviyorum

bi derdim olsa anneme danışır gibi danışıorum ve sorunum hemen çözülüorr

tekrar saolun.....!:yaho1

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.