Üniversite Hakkında

FuRKaN KinG

Katılımcı Üye
25 Şub 2014
283
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar ben lise 2 öğrencisiyim bana bi arkadaşım söyledi üniversite sınavına girmedende üniversiteye girilebiliyomuş yatay geçiş dedi bana sadece diploma puanına bakıyolar dedi eğer bu doğruysa gerçekten çok güzel olur bilen arkadaşlar var mı ? gerçekten böyle bişey var mı arkadaşlar bi yardımcı olun

COD44

Uzman üye
10 Kas 2011
1,316
0
Meslek liseleri için 2 yıllık sınavsız geçiş vardı ama son zamanlarda kaldırılacak dendi kaldırıldı mı pek bilmiyorum ama düz liseler için zaten dikey ya da yatay geçiş yok en iyi bilgiyi ösym bürolarından alırsınız bulunduğunuz şehirdeki ösym bürosuna uğramanız daha sağlıklı olur bence...

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Gerçektende var evet meslek lisesi öğrencilerine tanına bir mevzu bu yalnız bölümümüzün üzerine geçersek ek puan geliyor geçmezsek ek puan gelmiyor böyle bir sıkıntı var :) Dostum güzel bir şey ama max 2 yıllık geçiyoruz.4 yıllık çok zor illa sınava girmek zorundayız galiba benimde bildiklerim bunlar :)

FuRKaN KinG

Katılımcı Üye
25 Şub 2014
283
0
İstanbul
Gerçektende var evet meslek lisesi öğrencilerine tanına bir mevzu bu yalnız bölümümüzün üzerine geçersek ek puan geliyor geçmezsek ek puan gelmiyor böyle bir sıkıntı var :) Dostum güzel bir şey ama max 2 yıllık geçiyoruz.4 yıllık çok zor illa sınava girmek zorundayız galiba benimde bildiklerim bunlar :)

yani lisede hangi bölümü okuduysam ünidede onu seçicem o şekilde mi ek puan geliyo doğru mu anladım

659659

Üye
10 Şub 2011
184
0
sadece mesleki liselere özel bir sınavsız geçiş hakkı tanınıyor ve son olarak da 2 yıl önce çıkarılan kanunla beraber artık 30 yaşını doldurmuş olan her birey sınavsız bir şekilde vakıf(özel) üniversitelerine yerleşebiliyor.

FuRKaN KinG

Katılımcı Üye
25 Şub 2014
283
0
İstanbul
sadece mesleki liselere özel bir sınavsız geçiş hakkı tanınıyor ve son olarak da 2 yıl önce çıkarılan kanunla beraber artık 30 yaşını doldurmuş olan her birey sınavsız bir şekilde vakıf(özel) üniversitelerine yerleşebiliyor.

ne 30 yaşı ya :RpS_confused: nasıl 30 yaş doldurmuş olması gerekiyo ya e ben napcam

659659

Üye
10 Şub 2011
184
0
dediğim gibi sınavsız üniversite için ya meslek lisesi çıkışlı olacaksın ya da 30 yaşını doldurmuş olacaksın. Bir diğer unsur ise merkezi sınav sistemi var ama şuan herhangi bir adım yok sadece söylenti var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.