Donanım ups elektronik hack

bsgbcy

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
262
0
ADANA
Selamın Aleyküm

cihaz : sinüs 3000u-rm

3kva sinüs 8 akülü (12*8=96 volt) ups aküler ölü .!

bu cihazı

başka bir tek akülü ups ile ( b-650va) DC DC STEP UP gibi dönüştürücü yerine kullanarak çalıştırma şansım var mı ?
yani 96 volt akü enerjisi yerine diğer tek akülü ups den aldığım 220 v 1.5 a bağlarsam sonuç alabilirmiyim.
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,272
3,483
Aleyküm Selam, Bir ups aküden ve inverter'dan oluşur, yanlış anlamıyorsam aküler öldüğü için inverter olarak kullanmak istiyorsun, genelde ups icindeki inverter'lar tam sinüs oluyor çok kaliteli lakin, 12 volt ile çalışacağını sanmıyorum, diğerlerine kıyasla daha çok akım çekiyorlar, trafo kullanmanda bir alternatif olabilir. Yanlışım varsa doğrusunu söyle.

Son düzenleme:

bsgbcy

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
262
0
ADANA
Aleyküm Selam, Bir ups aküden ve inverter'dan oluşur, yanlış anlamıyorsam aküler öldüğü için inverter olarak kullanmak istiyorsun, genelde ups icindeki inverter'lar tam sinüs oluyor çok kaliteli lakin, 12 volt ile çalışacağını sanmıyorum, diğerlerine kıyasla daha çok akım çekiyorlar, trafo kullanmanda bir alternatif olabilir. Yanlışım varsa doğrusunu söyle.
cevabınız için teşekkür ederim . yanlışınız yok hocam . lakin burada trafo değil de ,elim de bulunan basit tek akülü başka bir ups i değerlendirmek istiyorum .
yani 650 w lik basit tek akülü ups ile , 8 akü 3 kva ups yi çalıştırma tekniği bulmaya çalışıyorum. amacım 12 volt ile en fazla gücü en az maliyet ile çok üzün süre kullanmak.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.