Üzerinde durmam gereken açıklar nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EpicTuBe

Üye
12 Nis 2012
162
0
Arkadaşlar sql açığında baya bir bilgi edinmeyi ve geliştirmeyi düşünüyorum sizin bana önereceğiniz ve üzerinde durmamı tavsiye edeceğiniz açıklar var mı? :woott

ARJEN10

Üye
3 Nis 2012
152
0
Bildiğim kadarıyla upload açıkları kolaydır :) Bir tane shell bulursun sonun jpg yaparsın yüklersin sonra o isimdekini linkin sonundakine yazarsın bi bakmışsın senin index'in karşında

EpicTuBe

Üye
12 Nis 2012
162
0
Upload açıkları yaygın mıdır? Bir de kolaylar değil yani önerdikleriniz yani şu açıkların öğren üzerinde dur 10 numara hacker olursun diyeceğiniz ama tabi kolay olanlarıda yapmaya çalışacağım :D

Son düzenleme:

ARJEN10

Üye
3 Nis 2012
152
0
Aslında pek değil :) Sadece rastlarsan index'i göm geç diye dedim :) Site açıkları bulan programlar indir mesela işine yarar bence :)

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
Kolaydan başlayıp ilerlemek istersen , Iss hiç deneme mesela kalmadı o artık. Dotnuke veya Joomla açığından başla. sonra Havij öğren. Sonra Perl dene daha sonra Shell sokma root olma falan gittikçe öğrenirsin :)

EpicTuBe

Üye
12 Nis 2012
162
0
Dotnuke veya joom hiç denemedim ben havij bayaaa denedim de havijde sıkıntı yaşıyorum ya hep program kafayı yiyor error felan veriyor

Dotnuke ve joom açıklarını araştıracağım

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
Dotnuke veya joom hiç denemedim ben havij bayaaa denedim de havijde sıkıntı yaşıyorum ya hep program kafayı yiyor error felan veriyor

Dotnuke ve joom açıklarını araştıracağım

Havijle açıklı bulamazsan sıkıcı gelir :)
Joomla açıklı siteler de güncel olan yerlerden ara son 1 ay veya son 1 yıl araması yap googleda veyahut Yahoo'da bulabilirsin.

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
dediğim gibi yenisin önce zone index shell kavramları öğren. Sonra Joomla takıl , dotnuke takıl kafana göre açık çok SQL'da dolu bulamazsan Google arama ile bul SQL açıklı siteler yaz vardır mutlaka.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.