Uzmanlardan cevap.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
C# ve C++ dilinde kendimi geliştiriyorum,bu konuda uzman arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

Profesyonel hack programları C# dili ile mi yazılsa daha mantıklı olur C++ ile mi.
C# dili ile işletim sistemi yazılmıştı en son,C++ dilinin hile işine daha yatkın olduğunu biliyorum,ama C# dili her gün gelişiyor,konuda bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

C# dilinde form yapsam,C++ dilinde kodlasam da olur,ama çok yıpratıcı oluyor.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
C#'tan şaşma. :) C++ ile yapabildiklerinin hepsini C# ile de yapabilirsin. :)

Şimdiye kadar pek C# ile yazılmış hile göremedim,pointerlere erişim C++ diline kıyasla daha zor muş.
C# diline piyasa yönünden sıcak bakıyorum,şahsen Türkiye'de C++ ile iş bulmak zor.
Sonuçta her programlama dili ile teorik olarak yapılır,sonuçta hepsi makine diline çevriliyor,ama bu işe daha yatkın diller varken yatkın olmayanı kullanmak mantıksız.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Şimdiye kadar pek C# ile yazılmış hile göremedim,pointerlere erişim C++ diline kıyasla daha zor muş.
C# diline piyasa yönünden sıcak bakıyorum,şahsen Türkiye'de C++ ile iş bulmak zor.
Sonuçta her programlama dili ile teorik olarak yapılır,sonuçta hepsi makine diline çevriliyor,ama bu işe daha yatkın diller varken yatkın olmayanı kullanmak mantıksız.

*post kasmaya çalışmıyorum*

C++ ile yazdığın programlar sadece derlediğin makineye özel olur, başka makinede çalışmaz. :) en azından bende öyle oldu.

C# en mantıklısı.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
@esmer 15ne konumu kirletiyorsun arkadaşım,şurada adam akıllı bir şey sorduk,insanlık dışı resimleri paylaşıyorsunuz bir de,bilgisayarın hacklense yeridir.

C++ ile yazdığın programlar sadece derlediğin makineye özel olur, başka makinede çalışmaz. :) en azından bende öyle oldu.

C# en mantıklısı

Deneyelim bakalım hocam.yanlış bildiğin bir bilgiyi de düzeltmek isterim,C++ dilinde derleyince makineye özgü olmaz,o işletim sistemine özgü olur C# de öyle.

Değerli yorumun için teşekkürler.

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
@esmer 15ne konumu kirletiyorsun arkadaşım,şurada adam akıllı bir şey sorduk,insanlık dışı resimleri paylaşıyorsunuz bir de,bilgisayarın hacklense yeridir.

C# en mantıklısı

Deneyelim bakalım hocam.yanlış bildiğin bir bilgiyi de düzeltmek isterim,C++ dilinde derleyince makineye özgü olmaz,o işletim sistemine özgü olur C# de öyle.

Değerli yorumun için teşekkürler.
iyide C# bytecode ile çalıştığı için .Net framework yüklü olan her bilgisayarda sorunsuz çalışır diye biliyorum. C++ ise makine koduna çevriliyor bende o yüzden makineye özgü olur dedim :D aslında Windows 7'de derleyip Windows 8'de açmaya çalıştım, açmadı.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
iyide C# bytecode ile çalıştığı için .Net framework yüklü olan her bilgisayarda sorunsuz çalışır diye biliyorum. C++ ise makine koduna çevriliyor bende o yüzden makineye özgü olur dedim :D aslında Windows 7'de derleyip Windows 8'de açmaya çalıştım, açmadı.

Eğer framework 4.0 ile hazırlanmışsa ve 4.0 yoksa o sistemde çalışmaz,mantığı o.Windows 8 çok sorunlu bu aralar,ondan olabilir.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
veyaa sana tavsiyem c# ile grafik yap c++ ile iskelet kodlaması yap (şimdi uydurdum iskelet kodlaması nedir yha :D) ondan sonra da vb.net ile iç kodlama yap :D

C++ ile DLL yapıp C# dan çağırıyorum,ama çok yorucu oluyor.C# ile yapılabilirse,C++ ile hiç uğraşmayayım.
Gelişen teknolojiye ayak uydurmak istiyorum,C++ platformu gelişmeyi azalttı,ama C# son haz gelişmeye devam ediyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.