VB.Net Form açıldığında 1 kerelik başka bir formu göstersin

kasastura1

Uzman üye
2 Ocak 2012
1,454
0
ℂ⋆ тüякιує ℂ⋆
Arkadaşlar ben bi güncelleme sistemi yaptım program güncellendikten sonra açıldığında güncelleştirme ile gelen yenilikler yazacak kullanıcı okuduktan sonra bir daha göstermeye basınca tekrar programı çalıştırdıgında o yazı gözükmesin istiyorum.

Güncelleştirme sisteminin load bölümünde , yenilikler formunu gösterdim

yenilikler.Show()

Sonra yenilikler formunun içindeki bir daha gösterme butonunada şunu yazdım;

Me.Visible = False
My.Settings.Save()

Fakat çalışmıyor nasıl yapabilirim?

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Settings te bir kayıt oluştur. Oluşturduğun kayıt a 0 değerini ata. Form gösterilince kayıtdaki değer 1 olsun. formda yenilikler.Show() yazdığın yeride if bloguna al eğer değer 0 ise gösterilsin 1 ise gösterilmesin. bu sayede güncelleme gelince tekrar 0 olarak değiştirirsin tekrar gösterilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.